top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

2021 Burcunuz İçin Neler Vadediyor?2021 yılının ihtiyacımız olan ve kaldırabileceğiz değişiklikleri getirmesini, sağlıkla, mutlulukla ve tabii bolluk/bereketle geçmesini dilerim.


2021 Yılı Burcunuza Göre Sizi Nasıl Etkileyecek? (Yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm.)


Koçlar


Normal şartlarda grup, sosyal ortam insanı olmasanız da 2021 de Sosyal çevre sayesinde aşkı bulmak, gelecek planlarına dair fırsatlar yakalamak mümkün olacak. Yani size en önemli öneri bu sene yeni gruplara, kulüplere katılmanız. Bu şekilde koyduğunuz hedeflere daha kolayca ulaşmanızı sağlayacak insanlarla da bir araya gelebilirsiniz. Jüpiter’in Balık burcuna geçtiği 14 Mayıs-28 Temmuz arası ise iç dünyamıza odaklanmak, ruhumuzu arındırmak iyi olacak gibi. Geçmişin sizi mutsuz eden izlerinden kurtulabilirsiniz. Eski sevgili travmalarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca detox için de iyi zamandır genellikle. Aynı zamanda işle ilgili olarak disiplinli olmak, teknolojiden uzak kalmamak dikkat edilmesi gereken konulardan. Satürn retrosu olan 22 Mayıs-12 Ekim arasında arkadaşlarla kopuşlar söz konusu olabilir. bunu bir nev’i sizi sömürenlerden kurtulma olarak görebilirsiniz. Kasım ayı ve Aralık’ın ortasına kadar hedefleri tutturmakla ilgi ekstra şanslı olursunuz ama Venüs retrosu zamanı biraz frene basmak lazım. Hayatta ne ile mutlu olacağınıza karar verme zamanı!


İkizler / Yay aksındaki tutulmalar zamanı, daha ziyade eğitim alanında değişimlere neden olacak gibi yada yurtdışı konularda, hukuki konularda bazı bitişler de mümkün. İletişim trafiğinizi arttıracaktır.

19 Kasım Boğa burcundaki Ay tutulması ise maddi konuları etkileyecektir. Borçların kapanması, bir işin tamamlanıp parasının alınması gibi etkileri getirebilir.


Yıl boyunca Uranüs maddi konuları kapsayan ikinci evinizde olacak. Satürn’le yapacağı çekişmelerden kaçınmak için bir kere iş alanınıza teknolojiyi sokmaya çalışın. Yeni bir organizasyon sizi destekleyebilir. Belki bir gruba dahil olup orada liderlik görevi üstlenirsiniz. Ani iş değişikliği getirebilir. Hizmetlerinizi pazarın kaldırabileceğinden pahalı tutmamaya çalışın. Biraz daha mütevazı bir gelire razı olmak gerekebilir.

Boğalar


2021 yılı Yükselen Boğa burçlarının özellikle kariyer ve toplumdaki yer/şan şöhret alanında büyütme, bolluk bereket gezegeni Jüpiter geçişine sahne olacak. Özellikle Kova burcundayken, yani 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık arasında. Uzun zamandır iş bulamayanlar iş bulur ayrıca iş değiştirmek, zam, terfi söz konusu olabilir. Hatta evlilikleri de gösterebilir. Bu alanda ama her halükarda bir sorumluluk artışı beklenmeli zira Satürn de orada. Çok çalışacaksınız sevgili Boğalar. Otorite kişileriyle zorlu sınavlar verilebilir. Özellikle Satürn geri giderken 22 Mayıs-12 Ekim aman nasılsa şanslıymışım diyerek istifa etmeye falan kalkmayın. Onun dışındaki zamanlar biraz daha iyi. Akıllı oynarsanız hayatınızın en başarılı yılı olabilir. Haydi göreyim sizleri ;)


Jüpiter’in Balık burcuna geçtiği 14 Mayıs-28 Temmuz arası ise yeni insanlarla tanışmak, hedef büyütmek, sosyal çevrenizi genişletmek adına çok keyifli etkiler içeriyor.


Uranüs burcunuzda seyrederken ani gelişmelere ani değişimlere oldukça açık olacaksınız. Bir anda upuzun lepiska saçlarınızı kestirip kızıla boyatmanız beklenebilir. Yapmasanız daha iyi değil mi ya! Ama yine de siz bilirsiniz tabii.


İkizler/Yay aksı tutulmaları yatırımlar, ortak mallar, kredi, miras ve nafaka, ve de olumlu tarafta ek gelir, gelir artışı gibi gibi konuları gösterebilir.

19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması ise önemli bir kapanış zamanı. Hayatla ilgili önemli bir dönem Özellikle ilişkiler alanında.


İkizler


Sevgili İkizler burçları 2021 yılında eğitim, ticari girişimler ve yurtdışı bağlantılı veya yabancı kültürlerle yapılacak işler, hukuki konularda destekleneceksiniz. Elbette bu alanda sorumluluk almanız da gerekecek. Özellikle Jüpiter’in bu alanda olduğu 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021arasında ticari gelişimler ve yurtdışı seyahat ve ticaret konularında destekleneceksiniz. Yurtdışına yerleşmek de mümkün olabilir. Bence ihracat işleri, online ticaret konularında yeni bir işe girmeniz mümkün. Ticari konularda sorumluluk almak, teknolojiyi yakından takip edip, etkin bir şekilde kullanmak ve özellikle eğitim dahil bu konularda disiplini elden bırakmamak çok önemli olacak. Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim arasında aman aman disiplini elden bırakmayın. Bahsi geçen konuları da ciddiye alın. Kariyer konularında bence sizin için de güzel bir sene olacak.


Tutulmalardan en çok etkilenen burçlardansınız. 26 Mayıs’ta Yay burcunda Ay tutulması karşıt burcunuzda ve ilişkiler evinde etkin olacak. Pamuk ipliğine bağlı ilişkilere veda etmek gerekebilir. Ay Tutulmaları tamamlanmalar delalet ettikleri için daha ziyade boşanma, ayrılıklar beklenebilir. Fakat diyelim ki ilişkiniz iyi giden bir ilişki dolu dolu geliyor. O zaman bir üst seviyeye geçme zamanı gelmiş demektir. Evet, yani ilişkinin statüsünde bir değişme olur.


10 Haziran İkizler burcunda Güneş tutulması ise yenilikleri temsil ediyor. Her konuda yenileneceğiniz. Canlanacağınız, yaşam enerjinizin artacağı bir zaman.


19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması biraz sert. Huzursuzluk getirebilir. Gizli düşmanlarınız ortaya çıkabilir. Sizden saklanan gerçekleri fark etmeniz söz konusu olabilir. Size ait sırlar da ortalara dökülebilir bu dönemde kime ne dediğinize dikkat edin!


4 Aralık Yay burcunda Güneş tutulması ise tatatataaaam bekarlara sevgili, yalnızlara umut, sevgilisi olanlara evlilik getirir ahali! Ayh vallahi kendim gibi mutlu oldum. Kaç saattir meymenetsiz meymenetsiz yazıyorum.


Yengeçler


Hani çok çektiniz ya sevgili Yengeçler, biraz rahatlayacaksınız demek isterdim ama ne yazacağımı da çok bilemedim. Yatırımlar, ortak mallar ve partnerin kaynakları alanında Jüpiter ve Satürn’ü karşılayacaksınız. 1 Ocak-14 Mayıs ve 28 Temmuz-29 Aralık arasında yatırım yapmak, borç kapatmak, kredi çekmek, partnerin/ortağın maddi durumu ve mal paylaşımı için iyi haberler getirebilir. Tabii bu dönem tutkular da ayrıca artacaktır. İlişki içinde olanlar partnerleriyle daha derin bağlar kurabilirler.

14 Mayıs-28 Temmuz arasında ise yabancılarla olan ilişkiler, yurtdışı konuları, yeni eğitimler, seyahatler ile ilgili fırsatlar olabilir.


Satürn de yatırımlar alanında olacağından maddi kazanç olsa bile parayı harcamamak gereken tutmak gereken bir zamandır. Kredi falan almayın derim. Ayrıca Jüpiter 8. Evden geçerken maddi konularda sorunlu yatırımları vs hemen gözünüze sokar aman üzülmeyin aslında bu bir nevi koruma. Düzeltin işleri daha iyi gecikseniz muhtemelen işler daha da sarpa saracaktı.


Tutulmalar iş yaşamınızda değişimlere sebep olabilir. Gizli saklı şeylere dikkat etsek iyi olacaktır. Haziran tutulması iş konusunda bir fırsat getirebilir. Ayrıca Aralık tutulması enteresan gizli konular ortaya çıkabilir.


19 Kasım Boğa burcunda olacak olan Ay tutulması bir işin bitmesine neden olup, sonucunda tanınırlık, terfi getirebilir.


Aralık ayının sonlarında da ise Oğlak burcunda zorlu bir Venüs gerilemesi başlayacak. Bu dönemde ilişkilerinize dikkat etmenizi şiddetle öneriyorum.


Aslanlar


İlişkiler bu senenin ana konusu sevgili Aslanlar! 2021 yılı sizin aşk yılınız olacak. Haritanızın ikili ilişkiler alanı oldukça hareketli olacak bu sene. Özellikle 1 Ocak-14 Mayıs ve 28 Temmuz-29 Aralık arası aşk konuları tam sizin istediğiniz gibi olacak gibi. Aynı zamanda iş ortağı bulmanız için de oldukça şanslı fırsatlarla karşılaşırsınız. Jüpiter geçişi yeni bir ilişkinin başlaması, bir arkadaşlığın ilişkiye dönüşmesi ve evlilik gibi konular ortaya çıkar. Ay ama kesin kilo alırsınız bu dönemde tipte bir kayma olur yani bence mutla rejimde geçmeli bu sene. ( bunu yazarken incecik Aslanlar alınmasın, bu benim kendime notum hüff hüff) Satürn geçişi ise ilişkilerin ciddiye alınması gerekecek demektir. Aman ilişkilerde cici davranışlarda bulunun, işler zorlaşmasın.


Satürn retrosu 22 Mayıs-12 Ekim arasında pamuk ipliğindeki ilişki ve ortaklıklar zorlanır.

İş ve sosyal statü kısmında bulanan Uranüs enteresan değişiklik getirebilir mesela Satürn’le gelen ciddi bir aşkla aniden evlenme kararı gibi. Yada tam tersi bir boşanma gibi. Ayrıca ani iş değişiklikleri de getirirse ben bilmem yani.


14 Mayıs-28 Temmuz arasındaysa aman aman ne güzel yatırımlar yapılır valla bulun ortağı yapın yatırımı. Satürn geçişinde ilişkiler adına sorumluluk alma zamanıdır. Hem evlilik hem de boşanma getirebilir. İlişkiye göre gelişir. Bu durum ortaklıklar için de geçerli.


26 Mayıs ve 4 Aralık tutulmaları uzunca bir süredir açılamayan aşıkları ortaya çıkartır. Sosyal çevrede değişimler getirebilir. Yeni olumlu gelişmeler beklenebilir.


19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması kariyer alanında olumlu bir değişim getirir.


Başaklar


2021 yılının en keyifli alanı hayat rutininizin alanları, ofis ortamı ve sağlığınız olacak diyebiliriz. 1 Ocak-14 Mayıs ve 28 Temmuz-29 Aralık arasında müjdeler olsun bir sağlık sorunu varsa çözülmesi, düzenli bir hayat rutini kurmak için fırsatlar barındırıyor. Olumlu bir iş değişikliği de olabilir. İş alanınızda teknolojik gelişmeleri mutlaka takip etmeli ve dijitalleşmeye uyum sağlamalısınız. 14 Mayıs-28 Temmuz arası Jüpiter Balık burcundayken ilişkiler alanında da güzel fırsatlar getirebilir.2011 den beri bir ilkJ Bekarlara bir müjde de bendennn! Ne zamandır boş kalan kalpler doluyor!!! Amanda bir evlenemedik gitti ilişkilerse bu sene basarlar imzayı. Haydi yine iyisiniz.


Tabii Satürn’ün de tüm sene 6. Evden geçişi bir çalıştırır bir çalıştırır sizi offf. Planlama yapmalısınız. Ama bir 22 Mayıs-12 Ekim arasında Satürn retroyken sağlığa dikkat. Aman aman. Sağlığınıza tüm sene dikkat edin. Günlük rutininizi iyi ayarlayın. Diyetinize sporunuza karşı çok itinalı olun.

26 Mayıs ve 10 Haziran tutulmaları gayrimenkul alım/ satım konuları, taşınma, aile ve ev düzenini değiştirme gibi konuları hareketlendirecektir. İş yeri açma tarafında olumlu gelişmeler olabilir.

19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması hukuki bir meselenin çözümü konusunu destekleyecektir. Aralık tutulması ise yurtdışına yerleşmekle ilgili olumlu başlangıçlar getirebilir.


Aralık ayının sonlarında da ise Oğlak burcunda zorlu bir Venüs gerilemesi başlayacak. Bu dönemde ilişkilerinize dikkat etmenizi, bana değer veriyor mu gibi paranoyakça sorulardan kendinizi uzak tutmanızı öneririm.


Teraziler


Bir aşk güzeli daha karşımızda 2021 yılı aşk, hobiler, çocuklar ve yaratıcılığınız ile ilgili olumlu gelişmeler vadediyordur. 1 Ocak-14 Mayıs ve 28 Temmuz-29 Aralık arasında yalnız kalpler aşkla kıpırdar. Yaratıcılık alanında teknolojik gelişmeleri takip ederek görünebilirsiniz. Bebek sahibi olmak isteyenler için de fırsatlar olacaktır.


14 Mayıs-28 Temmuz arası Jüpiter Balık burcunda sağlık evinize geçecektir. Hastalıklar düzelebilir bu arada. Ofis sorunları da bu dönemde çözülebilir.


Satürn yıl boyunca Jüpiter ile birlikte beşinci evinizde etkin olacak. Sorumluluklar artacaktır bu alanda yaniii bebek haberi çok kuvvetle muhtemel.


Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim arasında aman yanlış ilişkilere dikkat. Mevcut ilişkileri zora sokacak kısıtlamalar ilişkileri bozabilir.


26 Mayıs ve 10 Haziran İkizler/ Yay aksındaki tutulmalar yurtdışına göçmek, ticari işler ve yurtdışı odaklı işler için şanslı bir tesirdir.

19 Kasım 2021 Boğa burcunda Ay tutulması ortak malların paylaşımı, miras konuları, vergiler, nafaka gibi sonlanmalar yaratır. Bir yatırımınız olumlu gelişebilir.


Akrepler


2021 yılı da sizleri aile, gayrimenkul alım/satım konularında ödüllendirecek diyebilir. Bu dönem aile içi sorunların çözülmesi için fırsatlar barındırıyor. Burası duygusal güven duygumuzun oluştuğu alan aynı zamanda o nedenle kendimizi biraz daha içe dönerek güvenliğimizi sağalamaya çalışacak gibi düşünebiliriz. 1 Ocak-14 Mayıs ve 28 Temmuz-29 Aralık arasında özellikle olumlu durumlar söz konusu olacaktır. Taşınmalar evde dekorasyon değişiklikleri, tadilat işleri kolayca hallolacaktır. 14 Mayıs-28 Temmuz arası Jüpiter Balık burcunda aşk alanında güzel fırsatlar gelecektir. Kalbi boş olanlara aşk, ilişkisi olanlara evlilik, evli olanlara çocuk vadediyor 2021.


Ayrıca Uranüs 7. evde ilerledikçe ikili ilişkiler için ani değişimler beklenebilir.

Satürn de 4. Evinizde olacak. Hele ki Satürn retrosu 22 Mayıs-12 Ekim arasında gayrimenkul alım/satım, taşınma ve tadilat işlerine girmemek lazım. Aile içinde de zorlu zamanlar getirebilir.

26 Mayıs ve 10 Haziran tutulmaları İkizler/ Yay aksında gerçekleşecek. Yeni iş girişimleri ve yatırımlar gerçekleşebilir. Gelir artışı da Aralık tutulmasıyla gelecektir.


19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması zıt burcunuzda ve zordaki ilişkileri bitirecektir. Mevcut sağlam olanlar ise bir üst seviyeye çıkabilir evlilik haberleri gelebilir.


Yaylar


2021 yılı iletişim, eğitim, yakın çevre, kardeş ve akrabalar alanında güzel gelişmeler olması beklenir. Bu dönemde mevcut sorunların çözülmesi küs kardeşlerin, kuzenlerin barışması beklenir. Sosyal medya, online ticaret alanlarında seyahatler ve eğitim konularında fırsatlara açık olacaksınız. Teknoloji ile ilgili bilginizi arttırmanın tam zamanı.


14 Mayıs-28 Temmuz arası Jüpiter Balık burcunda olduğunda aile konuları bereketlenir. Aile içi tartışmalar sona erer. Gayrimenkul alım satım işlemleri fırsatlarla dolu gelir.


Yalnız Satürn retrosunun gerçekleşeceği 22 Mayıs-12 Ekim arasında teknolojik aletlerinize dikkat edin. Kardeşler kuzenlerle arayı bozmamak için çaba gösterin. Eğer olmuyorsa sınırlarınızı koyun.

26 Mayıs Ay tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Bu önemli bir etki. Önemli bir tamamlanma, bitiş. Hayatınızda işe yaramayanlardan kurtulma zamanı. Önemli değişiklikler getirir. 10 Haziran Güneş tutulması ise aşkı arayanlara yeni bir ilişki, ilişkisi olanlara evlilik getirebilir. Yeni bir ortaklık da kurulabilir.

19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması günlük rutinde önemli değişikliklere neden olabilir. Bu tutulmadan itibaren sağlığınıza dikkat edin.


Oğlaklar


2021 yılı özdeğerinizin farkına varacağınız bir yıl olacak. Geçirdiğiniz değişimlerden sonra ben hala ayaktayım ya diyerek kendinizle gurur duyabilirsiniz. Bu sene maddi kaynaklar ile ilgili şans yıldızınız parlıyor. Yeni gelir kaynakları, yeni işler getirebilir. Başarılı yatırımlar seneye damgasını vurabilir. Tabii bu arada çalışmaya devam sevgili Oğlak bunlar öyle haybeye gelmiyor. 1 Ocak-14 Mayıs ve 28 Temmuz-29 Aralık arası ama gelir artışı ile ilgili fırsatları bekleyin. Teknoloji ile ilgili yatırımlar ayrıca iyi olabilir. 14 Mayıs-28 Temmuz arası Jüpiter Balık burcunda size sosyal medya, internet işleri, pr konuları, online ticaret ve eğitim konularında fırsatlar getirebilir.

Satürn retrosu olan 22 Mayıs-12 Ekim aralığında aman diim yatırın yap dedi yapiim demeyin bu tarihler biraz sıkıntılı. Ha o kadar hazırlandım yapıcam diyorsanız aman çok dikkatli olun para işleri zorlu bu sene. Ayrıca bu sene para biriktirmek lazım. Ekonomik kriz var. Öyle olur olmaz harcamalardan kaçının. Jüpiter ikinci evde harcatır. E sizde kaliteli şeyler seviyorsunuz valla çok para gider ya.

26 Mayıs tutulmasında gizli düşmanlarınız ortaya çıkabilir, üzülmeyin bir nevi arınma diye düşünün. 10 Haziran tutulması ise yeni bir iş, sağlıklı bir günlük rutin getirebilir.


Geldik yine bir gönül işine 19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması yeni bir aşk getirebilir. Ayrıca çocuk yapmak isteyenleri de destekleyen bir etkidir. Bu arada aynı alanda Uranüs de var o nedenle aman ne çocuğu bu dünyaya çocuk mu gelir gibi bir düşünceye sahipseniz uzun bir süre korunmanızı öneririm.


Kovalar


2021 yılının en çok konuşulan burcuna geldik. Sevgili Kovalar Jüpiter desen sizde, Satürn desen yine sizde valla nasıl olacak bilemiyorum Allah kolaylık versin. Önemli bir değişimden geçiyorsunuz. Genel olarak çok ciddi disiplinle geçirmeniz gereken bir yıldasınız. Jüpiter geçerken genel istekleriniz, kendiniz ifade edişiniz, imajınız gibi konularda değişimler fırsatlar getirir. Normalde yükselenden Jüpiter geçerken kilo alırsınız dikkat deriz ama sizin durumunuzda hemen Satürn de peşinde valla bu durumda biri şişmanlatır diğeri zayıflatır birbirlerinin etkisini sıfırlarlar sanırım. Jüpiter bu yılın çoğunda burcunuzda. 1 Ocak-14 Mayıs 2021 ve 28 Temmuz-29 Aralık 2021 arasında ne isterseniz yapmak üzere gazınız elinizde. İmaj yeniliği hep sizinle. Bu dönemde ilişkiler adına sert gelişmeler yaşarsanız ve ilişki biterse üzülmeyin. Yada yaşanan kavgalar olur ise belki de ilerde çok daha büyük sorunlardan sizi korumak üzere anlaşmanız için çıkacaktır diye düşünüyorum. Ama bence en güzel zaman 14 Mayıs-28 Temmuz arası Jüpiter Balık burcuna geçtiğinde gelecek maddi konulardaki olumlu gelişmeler, kullanın bu zamanı. Tam yatırım yapılacak zaman. Öz değer, öz güven hepsi tavan ohhh.


Satürn tabii eksik kalır mı o da geldi. Yıl boyunca burcunuzda, bu sene Jüpiter’in koruması altındasınız seneye allah kerim, onu da seneye anlatırız. Şimdi istediğinizi alırsınız dedik ya o şöyle çok çalışacaksın, disiplinli olacaksın, planlama yapacaksın. Satürn ondan sonra ödülünü verecek diye düşünebilirsiniz.

Satürn retrosu olan 22 Mayıs-12 Ekim arasında işler biraz sevimsizleşebilir. İstekleriniz ertelenebilir. İmkanlar kısıtlanabilir. Ama yılmayın.

26 Mayıs tutulması gereksiz dostları gönderir. 10 Haziran Güneş tutulması ise aşk getirebilir.

4 evde bulunan Uranüs ani ev değişikliği, gayrimenkul alım/satımı getirebilir.

19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması iş değişikliği, taşınma getirebilir.


Balıklar


2021 yılı boyunca Neptün burcunuzda bulunmaya devam ediyor. Görüşünüz biraz sisli, puslu kandırılmalara açıksınız. Aynı zamanda yaratıcılığınızın da oldukça arttığı bir dönemdir. Bolluk bereket gezegeni Jüpiter ruhsal gelişi alanınızdan geçiyor. Meditasyon, dua, geçmiş yaşam terapileri için sizi destekleyecektir. Geçmiş travmaları çözmek için yardımcı olacak, bazı sizden gizlenen sırları açığa çıkartacaktır. Jüpiter aynı zamanda bilmediğiniz rahatsızları ortaya çıkartıp, kötü bir şeyler yaşanmadan önlem almanızı sağlayabilir. 14 Mayıs-28 Temmuz arasındaysa yönetici gezegeniniz Jüpiter burcunuza geçiş yapıyor. Bu dönem size kombo bir şans getirecek demek. Kendinizi yenileme şansı. Kilo yapabilir yalnız.

Bu sene gizli düşmanlara dikkat derim. Satürn retrosu olan 22 Mayıs-12 Ekim arasında sağlık sorunlarına eğilmenin tam zamanıdır, mutlaka bir check-up yaptırmanızı öneririm.


26 Mayıs tutulması kariyer konularında biraz zorlayabilir. Bence istifa etmemeye çalışın. 10 Haziran tutulması ise iş/aile dengesini bulmanızı öğütlüyor bence. İş değişikliklerine, tayinlere neden olabilir.

19 Kasım Boğa burcunda Ay tutulması kardeşler ve akrabalardan destek alacağınızın göstergesi destekler getirmekte. 4 Aralık tutulması iş bulma, iş kurma, şan, şöhret, toplumdaki yerinizle ilgili olumlu gelişmeler getirebilir.


Hepimize hepimize güzellikler getirsin.


sevgiler

AstroGezenti - Selin Burat

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page