top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

“#53: Out of your League” Shakira'nın Rekorla Dönüşü“#53: Out of your League” Shakira'nın eski futbolcu eski sevgilisi Gerard Piqué ile alay eden şarkısıyla YouTube rekoru kırmasını kutluyoruz.


Bugün yine bir beter haritadan yükselerek çıkan Shakirayla karşınızdayım.


Durum tespiti yapalım önce; Shakira dünyaca ünlü tatlış bir Latino şarkıcı. 12 sene önce ki bu bir Jüpiter döngüsüne denk gelir ilişkileri başladığında da Jüpiter Koç burcunda ayrılırken de… Yine bu durumda sormak lazım Jüpiter büyük iyicil mi acaba? (Belki de 157cm lik küçük dev kadının gerçekten dev olan adamın 194 cm lik boyuyla beyninin aynı orantıda çalışmadığını anlaması açısından faydalı denilebilir.) Her neyse bunlar Fifa 2010 da klip çekimi sırasında aşık oluyorlar. Kadın adamla beraber olmak için İspanya’ya taşınıyor. 2 tane çocukları oluyor. Bu arada Kabul etmek lazım adam çok yakışıklı. Ama tabii bu kızımızı defalarca aldatması için bir neden teşkil etmiyor. Haziran ayında 22 yaşında Clara Chía isimli bir kadınla aldatıyor. Şu an da aynı kadınla beraber. Üstelik göze soka soka. Bunlar 4 Haziran 2022 ayrılıklarını açıklıyorlar. Bu arad kadın İspanya otoriteleri tarafından vergi kaçırmak suçuyla acaip bir para ve 8 yıllık hapis cezası riskiyle karşı karşıya kalıyor. Tabi kaç yıllık sevgiliden aldatılarak ayrılıyor, stüdyoya kapanıyor ve geçen Çarşamba yeni şarkısıyla çıkıyor. Cuma günü itibarıyla da eski partneri Gerard Piqué ile alay ettiği yeni şarkı 24 saat içinde Youtube da 63 milyondan fazla en çok izlenen yeni Latin şarkısı olarak rekoru kırıyor !

Bu ilişkide bana en garip gelen durum ikisinin yıl farklı ama gün aynı olarak doğmuş olmaları. Doğumgünleri aynı yani. Her ikisi de Kova burcu. Özlerinde aynılar, muhtemelen bu kadar uzun ilişki hatta 2 çocuk olmasına rağmen evli olmamalarının nedeni de bu. Bir de aradaki 10 yaş önemli çünkü ay düğümleri ters bir görünüm halinde bu bir ilişkinin yürümesi için çok önemli bir gösterge hatta kavuşum olsa doğrudan karmik partner göstergesi…


Pique’nin kadın anlayışını gösteren Ay, Shakira’nın Venüs’ü ve yükseleniyle kavuşumda yani bu durum Shakira’nın davranış biçiminin adamın kadın anlayışıyla birebir örtüşmesi anlamına gelir. Adamın eş göstergesi juno ile kadının erkek anlayışını gösteren Mars da kavuşum halinde bu da önemli bir başka ilişki göstergesi.


Bence buradalarda ki en fena gösterge Shakira’nın MC ( toplumun gözündeki görünümü statüsü veya kendini en mutlu hissettiği yer olarak kısaca tanımlayabiliriz) siyle adamın Neptünü kavuşumda. Şimdi bu iki şey gösteriyor bu ilişkide birincisi bu çift bir klip çekiminde kamera önünde tanışıyor. Ki Neptün Mc kavuşumu bunu verebilir. Ama daha fenası Adamın kadını toplumun gözü önünde aldatacağı anlamına da gelebilir. Ayrıca aslında Shakiranın da Neptünüyle adamın yükseleni kavuşumda. Bu da bir aldatma ihtimali barındırıyor tabii Shakira’nın aldatması mesela …Ama lütfen rica ediyorum her MC Neptün kavuşumlu çift dönüp de beni aldatır mı diye yazmasın… Bu bir olasılık bunu nasıl kullandığı kişiye ait bir konu, Shakira kullanmamış mesela. Ayrıca adamın zaten Yay burcunda bir Venüs-Uranüs kavuşumu var. Pek aynı kadınla kalma taraftarı bir karakter gibi görünmüyor da denilebilir. Yada kendini sürekli farklılaştıran özgür ve özgür bırakan bir kadına ihtiyacı var denilebilir.


Bir başka ilişki göstergesi adamın Verteksiyle kadını Venüsü’nün kavuşumda olması. Ve daha başka bir sürü gösterge de bulunabilir. Yani gördüğünüz gibi tam bir ilişki gösteren harita.

Bakalım ayrılık anında neler olmuş.


Ayrılık kararı her ikisinin de Güneşinin üzerinden Satürn geçtikten ve Shakira için ise fazladan tam bir Satürn Satürn karşıtlığı yaşandıktan sonra gelmiş. Ama bu karar muhtemelen Uranüs’ün etkisiyle olduğu için bu kadar ani geldi. Üstelik tam da transit güneş güneşlerine üçgen açı yaparken.

Bu arada Mayıs 2022 tarihinde Progress haritasında yeni bir hayat başlangıcını gösteren bir yeni ay olmuş gerçi bu yeni ayın gerçekleştiği derece pek keyifli değil ama neticede yeni bir hayat başlıyor demek. Ve demek ki bu hayatta Pique’ye yer yokmuş!!!

27 Eylül de vergilerle ilgili olan davası başladı. Bu esnada Boğa –Akrep aksındaki düğümler başarısını, özünü, gücünü gösteren güneşini kareliyordu. Önemli bir değişim zamanı üstelik de para evinden; ama bence bu parayı ödemekten ve hapse girmekten sıyırır.


Nisan ayı Shakira için oldukça önemli bir zamanı gösteriyor. Chiron-Güney düğüm kavuşumunun üzerinde önemli bir Güneş tutulması olacak bu benliğini bulmasını zorlaştıran geçmiş yaralarının şifalanmasına neden olabilir.


Şimdi gelelim şu geçtiğimiz Çarşamba ortaya çıkarttığı şarkısına, #53:

Arjantinli yapımcı ve DJ Bizarrap ile ortak bir çalışma olan şarkıda Shakira diyor ki "Ben 22 yaşında iki kıza bedelim," belki 45 yaşında olmasını kastetmiştir. "Bir Ferrari'yi bir Twingo ile değiştirdin / Bir Rolex'i bir Casio ile değiştirdin." Ve ekliyor: "Benim gibi bir dişi kurt çaylaklara göre değil" ... "Ben senin liginin dışındaydım, bu yüzden sen de senin gibi biriyle birliktesin" ve spor salonunu seven eski sevgilisinin de beynini eğitmek için biraz zaman harcamasını öneriyor. Gerçekten bu gerekli gibi zira bugün utanmaz bir şekilde kolunda Casio saatiyle ortaya çıkıp pek güzel çalıştığını söyledi.

Shakira, Piqué ve yeni kız arkadaşına yaptığı göndermelerin yanı sıra kayınvalidesinden, medyadan ve 14,5 milyon Avro vergi ödemediğini iddia eden İspanyol maliye yetkilileriyle yaşadığı sorunlardan da bahsediyor.


Bir kere şu ana Progress ayı natal yükselenini geçti ve artık görünür olma zamanında. Üstelik de bu ay Uranyen prensibe göre şu an natal apollo – vulcanus kavuşumunun üzerinde ve bu da içindeki ticaretten para kazanma potansiyelini ortaya çıkartıyor hatta bu durum için de çok fazla çalışmak ve disiplinli olmak zorunda kalmıştır çünkü transit Satürn bu göstergeleri olabildiğince zorluyor. Bakınız gene zorlu bir gösterge bir başarıya götürüyor. Tabii bunda muhtemel Güneşi ve Venüs’üne doğru ilerleyen transit Venüs’ün de payı var.


Transit Ay ise çalışma alanını gösteren 6. Evinde bulunan kendini gösteren Zeus’a doğru gidiyor gibi görünüyor.


Transit Pluto kariyer alanından 4. Evindeki yengeç burcu ayını daha çok taze dayaktan paralamış. Satürn 9 ay önce hem doğum haritasındaki güneş hem Satürn’üne tekmeyi basmış. Neptün Progress Güneşine doğru koşuyor. Görüldüğü üzere burada da bir transit mağduru daha var. Ama işte kadın hayatının ters yüz olmasına sebep olsalar dahi bakınız kızımız listenin en üstüne rekor kırarak yerleşti. Süper yakışıklı pis eski sevgilisi ise salak durumuna düşüp herkes tarafından sevimsiz ilan edildi. Daha ne istesin. Bir de davadan kurtulup yepyeni şahane bir sevgili yaptı mı tamamdır işte…


Sözleri aşağıya bırakıyorum ;

Benim gibi bir dişi kurt acemilere göre değildir.

Benim gibi bir dişi kurt senin gibi adamlara göre değil.

Senin gibi adamlar için

Ben senin liginin dışındaydım ve bu yüzden senin gibi biriyle birliktesin.


Bu senin kendini küçük düşürmen için.

Çiğne ve yut, yut ve çiğne

Ağlasan da, yalvarsan da sana geri dönmeyeceğim.

Sizi eleştirmelerinin benim suçum olmadığı çok açık.

Ben sadece müzik yapıyorum, bu sizi rahatsız ediyorsa özür dilerim.


Beni komşum olarak kayınvalidemle bıraktın.

Medya kapımda ve hükümetle borç içinde

Beni incittiğini sandın, ama beni daha güçlü yaptın.

Kadınlar artık ağlamıyor, para kazanıyor ve para alıyorlar


İyi bir insanın adını taşıyor.

Açıkçası ("Clara"...mente) kulağa geldiği gibi değil

İyi bir insanın adını taşıyor.

O açıkça ("Clara"...mente) seninle aynı


Senin gibi adamlar için

Ben senin liginin dışındaydım ve bu yüzden senin gibi biriyle birliktesin.

Aşk ve nefret arasında ince bir çizgi vardır

Buraya geri gelme, güven bana.


Gücenmek yok bebeğim.

Sözde değişimim için size en iyisini diliyorum

Sana ne olduğunu bile bilmiyorum.

O kadar garip davranıyorsun ki seni tanıyamıyorum bile.


Ben 22 [yaşında] iki değerindeyim

Ferrari'yi Twingo ile takas ettin.

Rolex'ini Casio ile takas ettin.


Çok heyecanlandın, yavaşla.

Spor salonunda çok fazla zaman

ama belki biraz da beyninizi çalıştırın


Nereye gidersem gideyim

Burada kendimi rehine gibi hissediyorum.

Ama her şey yolunda.

Yarına kadar çıkabilirim ve onu da taşımak istersen misafirim ol.


İyi bir insanın adını taşıyor.

Açıkçası ("Clara"...mente) kulağa geldiği gibi değil

İyi bir insanın adını taşıyor.

O açıkça ("Clara"...mente) seninle aynı


Senin gibi adamlar için

Ben senin liginin dışındaydım ve bu yüzden senin gibi biriyle birliktesin.


Atara gidere gerek bırakmayan insanlarla yaşanan ilşkiler gelsin :)

Selin


Recent Posts

See All

Comments


bottom of page