top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

İkizler Burcunda Ay Tutulması

8 Derece


Son Çıkış, Son Bırakış


Neler neler bırakmadık ki bu sene. Haziran ayında, Venüs ve Merkür retrosunda özdeğer, geçmiş ilişkiler ve parayla ilgili travmalarımızı...Eylül ayında Mars ve Merkür retrolarında enerjimiz ve kendimize dair travmaları temizlemeye çalıştık. Neptün retrosu gelen hayal kırıklıklarıyla kendimize biraz daha yaklaştırdı bizleri. 🥺Bugün 30 Kasım 2020 saat 12.30 da 8 derece İkizler burcunda Ay tutulması gerçekleşti 🌜 . Artık son temizlikler, yeni bir döneme hazırlanıyoruz. 👊 Değişiyoruz Dostlarr‼️‼️‼️


Ağzınızdan çıkanlara dikkat edin bu ara söz büyüdür. 😊🤩Yaratıyoruz. Güzel şeyler yaratalım.🙏

İlk aklıma gelen ay tutulmasının burcu İkizlerin temsil ettiği sağlık alanı solunum yolları, akciğerler. Lütfen koronaya dikkat edelim zira iyice artabilir.🆘


Daha önce böyle bir tutulma 2001 Kasım ayında olmuş o dönemde yaşadıklarınıza bakarak da hayatınızda neler değişeceğini tahmin edebilirsiniz.💭


Bu ay tutulmasında Ay ve Güneş birbirlerine meydan okurlarken, Uranüs ve Venüs de ayrıca karşıt pozisyondalar. Ayın, Venüs ile olan açısı ilişkileri biraz gerebilir. Alınan sevgiyle, verilen sevgi eşit olmaz. Gizli ilişkiler ortaklıklar kurulabilir. Duygusal bir açlık olacağı için yemek yeme ihtiyacı da artacaktır. Karantinalarda ne yediğinize dikkat, valla sonra “ben kilo aldım ne zaman vereceğim” falan demeyin. Haa çok yedim, kiloları topladım diyorsanız, o zaman birkaç güne rejime başlamak için iyi zamanlar gelir yazarım.😉


Şimdi konuyu dağıtmayalım. Uranüs-Güneş açısı yüzünden rahatlamak zor. Havalar gergin. Değişim istiyor. Özgürlük arayışı tavan. Ne lazım? Ani değişimlere ayak uydurmak en iyisi, adapte olmaya çalışalım.‼️


Tutulma yöneticisi Merkür, Juno ile kavuşum halinde. Geçmişten gelen ilişki/ ortaklık sorunlarının travmalarını çözmek için geçmişin sorunlarından arınmak için çok iyi zamandır.


Satürn, yükselenin yöneticisi yanında Pallas var bilgelik arayan 11 evde. Dikkatli düşünceler

üretmeliyiz.Merkür-Jüpiter arasındaki güzel açı da, ağzımızdan çıkana çok dikkat etme zamanı olduğunu gösteriyor, valla yaratıyoruz, ne dediğimize dikkat edelim.


Yükselen burçlara göre ay tutulması yorumlarını okumak için ;


Koçlar


Ticari faaliyetler, eğitim, yakın akrabalar, komşular, kuzenler alanında tamamlanmalar yaşanır. Sevmediğiniz bir komşunuz taşınır. Süregelen eğitiminiz biter. Daha iyi bir komşu gelebilir. Sosyal medyada, veya online olarak yaptığınız işlerde nihayet para kazanacak hale gelirsiniz. Bu dönemde elektronik aletlerinize dikkat etseniz iyi olabilir.


Boğalar


Tutulma 2. Evde olacak. Maddi durumla ilgili bir farkındalık oluşmalı. Maddi anlamda güven gerekiyor. Paramı nasıl kazanıyorum? Ani kazanç da çıkabilir - harcama da tabii. Bu dönemde aileden veya partnerden parasal yardım gelebilir.


İkizler


Tutulmanın burcuna geldik. Hem duygusal hem de zihinsel bir değişime doğru yol alıyorsunuz. Sağlık konularına dikkat etmenizi öneririm. İmaj değişimine gitmek, diyete başlamak, gardırop yenilemek için ideal zamanlardasınız. Kimliğinizi bulmanın tam zamanı. Kendinizi istediğiniz gibi ifade etmek üzere değişebilirsiniz. Aşkta da önemli bir değişim beklenebilir.


Yengeçler


12. evde tutulmayı karşıladınız. Gizli saklı konular ortaya çıkar. Sırlarınız ortaya dökülebilir. Gizli düşmanlıklara dikkat. Hırsızlıklara dikkat! Sağlık özellikle önemli en ufak bir şey hissettiniz mutlaka bir doktora görünün.


Aslanlar


Değişim sosyal çevreyle ilgili geliyor. Enteresan bilgiler duyulur. Uzun vadeli projeler yapılabilir. Yeni dostlar gelebilir. Bazılarına da veda edebilirsiniz. Bir projeniz sonlanabilir, parasını alabilirsiniz. Yeni kulüplere üyelikler yapmanız da ayrıca mümkün olabilir.


Başaklar


Kariyerinizle, işinizle, toplumda görünme şeklinizde, otoriteyle başa çıkma şeklinizde değişimler olabilir. Liderlik vasfı kazanabilirsiniz. Sorumluluklarınız artabilir. İşle ev dengesini tutturamazsanız aileden duygusal baskı görebilirsiniz. Bir ev veya iş değişikliği yaşayabilirsiniz.


Teraziler


Taşınma olabilir. yeni bir eğitim süreci başlayabilir. Yurtdışı fırsatları yakalayabilirsiniz. Hukuk, medya dijital platform açısından iyi bir zaman. Yurtdışıyla ticaret yapılabilir. Yabancı kültürlerle iletişim kurulabilir.


Akrepler


Ortak mallar bir anda çıkan kredi borcu, ödemeler gelebilir. Para hesaplarına dikkat. Birden bire ödeme gerektiren bir durum. Nafaka, miras tazminat gibi konularda önemli durumlar yaşanabilir.


Yaylar


İlişkiler alanında değişimler, süregelen ilişkilerde farkındalık artışı. Ortaklık fırsatı. Yeni ilişkiler olabilir. Zorlanan ilişkiler de biter tabii. Partner konuları da daha çok odağınıza oturuyor.


Oğlaklar


6. ev odakta. Genel olarak hayat rutininizde değişiklik ve düzenleme yapmanızı öneririm. Sağlık sorunlarınız olmasın istiyorsanız. Rutininizi düzenlemek önemli olacaktır. Solunum yollarına özellikle dikkat! Aman aman korona zamanlarındayız, lütfen dikkat edin… Evcil hayvanlarınız var ise de özellikle dikkatli olmanızı öneririm.


Kovalar


Duygusal konularda bir farkındalık yaratacak önemli bir değişim olacaktır. Aşk geliyor azizim. Ama riskli hareketler dikkat! Bebek sahibi olmak isteyenler için çok uygun bir zaman. Yeni hobiler edinmek rahatlatıcı olabilir. Ama spekülatif işlere özellikle dikkat etmeniz gerekebilir. Para konularında özellikle.


Balıklar


Geçmişten gelen konular, aile konuları öne çıkacaktır. Aile içindeki sorunlu konular nihayet tamamlanır. Taşınma gerçekleşebilir. Gayrimenkul konularında önemli değişim yaratacak kararlar alınabilir.


Güzel etkiler almanızı dilerim...

68 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page