top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

Merkür Kova Burcunda 16 Ocak - 3 Şubat


Önyargıya son en azından bir süre için

Merkür geri gitmiyor bu yazı da nereden çıktı demeyin. Kendisi dün en sevdiği burçlardan biri olan Kova burcuna geçti. Evet bir gezegen daha ağır Oğlak burcundan hava grubuna geçtii. Müjde! Biraz daha hafifleyeceğiz. Astroloji’de Merkür, iletişim, aklın işleyişi, kendini ifade etmek, haberler, dedikodular, orta seviyede bilgiyi ifade eder. Kova Burcu ise entelektüel zeka, dahi/deli bıçak sırtı durumları, özgürlük, isyan dolu biraz da tuhaf bir doğayı ifade edebilir. Merkür ve Kova çok iyi anlaşırlar, hatta Kova burcunun sembolü Uranüs için Merkür’ün büyük hali denir. Yani daha büyük bir zeka. O nedenle Merkür, Kova burcunda yükselir.


Kova burcu icatlar, özgürlük ihtiyacı, ilk bakışta aklın almadığı çözümleri ifade edebilirken bu burca giren Merkür paşalar gibi çalışacaktır. Tabii bu zamanda sıkıcı hiçbir şey ilgimizi çekmeyecek. Eksantrik olana yöneleceğiz. Zeki olan dikkat çekecek. Ve tabii doğrucu Davutlar saracak etrafı.


Tanrım sonunda, iki tutulma, Oğlak burcunda dizilim, Satürn-Pluto kavuşumu, tüm bu içimizi kurutan sıkıcı etkilerden sıyrıldığımız bir sabaha uyanacağız, yarın.


Tamam kabul yarın çok süper olmasa da Pazar mis gibi gelecek!


Merkür, zincirlerini kırdı artık kendimizi ifade etmek çoook daha kolay olacak.


Daha sosyal, daha iletişim odaklı olacağız. Venüs’te Balık burcunda daha dengeli bir gökyüzünde güçleniyoruz demek. Özgürlüğün kanat seslerini siz de duyuyor musunuz?


Düşünmek, fikir üretmek daha kolay olacaktır.


Yeni yeni insanlarla tanıştığımız, daha insancıl, daha az önyargılı, daha açık fikirli olacağımız bir dönemdeyiz.


Vee yükselen burçlara göre Kova Burcunda Merkür sizi nasıl etkiliyor?


Aşağıda bulabilirsiniz.


Koç Burçları


Sosyal hayatınız hareketleniyor. Zaten aklınız fikriniz nasıl daha fazla hareketlendiririm diye çalışacak. Bu dönemde oldukça popüler olabilirsiniz. Karizmanız artıyor ;)


Boğa Burçları


Merkür, 10. Evinizde ilerlerken size işte önemli fırsatlar kazandırabilir. İşle ilgili önemli insanlarla tanışabilirsiniz. Hatta bu insanlar vasıtasıyla yeni iş fırsatları da yakalayabilirsiniz. O nedenle önemli insanlara selam vermeyi es geçmeyin, ne getireceği bilinmez;)


İkizler Burçları


Evveeet, seyahat fırsatları geliyor. Aklınız fikriniz zaten yeni kültürleri keşfetmekte olacak. Çıkacağınız seyahat, beklenmedik şekillerde ufkunuzu genişletebilir. Ticaret konularında fikirler ortaya çıkabilir.


Yengeç Burçları


Duygusal olarak ele aldığınız iletişime biraz da mantık geliyor diyebiliriz. Ortak malların paylaşımı, kullanımı konularına kafa yoracağınız. Derin bağlı olduklarınızla normal bir iletişime geçebileceğiniz zamanlar.


Aslan Burçları


Oops sevgili Aslanlar, Merkür ilişkiler evinizi ziyaret ediyor. İlişkiniz olsa da olmasa da ilişkiler üzerine kafa yoracağınız bir dönem. Hem sevgililerle hem de iş ortaklarınızla ilgili önemli konuşmalar getirebilir. Konuşabilmek, hem bir meziyet hem de bir fırsat. İnat edip konuşmayı zora sokmayın ;)


Başak Burçları


Zaten işim de işim diyen başak burçları bu dönemde iyice işkolik olurlar. Ama aslında iş kadar sağlığınızı da gözetmeniz gereken bir dönemdesiniz. Günlük rutininizi daha bir düzene almak için de iyi bir zaman olabilir. Spor, sağlıklı beslenme konularını da göz ardı etmeseniz mi?


Terazi Burçları


Valla sevgili Teraziler, Merkür haritanızda öyle bir eve giriyor ki ohhhhh! Bu dönem fokus, aşk, hobiler, göz önünde olmak ve eğlence olacak demek. Hep bu konulara kafa yoracaksınız. Yeni bir sevgili, veya mevcutla şahane paylaşımlar anlamına da gelebilir.


Akrep Burçları


Biraz daha içe dönüp, aileye köklere dair konularla ilgilenmek isteyeceğiniz bir zaman. Aile fertleriyle iletişim kurmanın, bağları güçlendirmenin tam zamanı. Ama evde oturup televizyon seyretme isteğiniz de yüksek olacaktır.


Yay Burçları


Sosyal medya araçlarını en yüksek motivasyon ve efektif olacak şekilde kullanacaksınız. Networking için çok şahane zaman denilebileceği gibi, bir anda herkesi sizinle arkadaş olmak isterken bulabilirsiniz. Halkla ilişkiler konusunda harikalar yaratabilirsiniz.


Oğlak Burçları


Burcunuzda o kadar çok önemli gökyüzü hareketi oldu ki bu ara, bir nefes alma fırsatı bekliyordunuz ya. İşte hakikaten bu Merkür Kova burcuna geçişi sizi biraz rahatlatacak diyebiliriz. Kendinizi toplama fırsatını Merkür size verecek denilebilir. Bu zorlu dönemde ihmal ettiğiniz uzun vadeli yatırımlar/projeler, yapmak istediğiniz işler, alma/satmak istediğiniz mal mülk gibi konulara tekrar eğilme fırsatını yakalıyorsunuz. Yeni bir iş veya bir zam ihtimali de size göz kırpıyor denilebilir.


Kova Burçları


Şu son dönemde kafanız oldukça karışıktı. Günlerin ağırlığı Merkür burcunuza geçtiğinde bir hafiflik yayılacak hayatınıza denilebilir. Kendinizi arzu ettiğiniz şekilde ifade etmeniz için bolca fırsatınız olacak. Önemli konuşmalar yapmanız gereken insanlarla kolayca iletişim kurabilirsiniz. Yeni insanlarla da kolaylıkla tanışabilirsiniz.


Balık Burçları


Sevgili Balıklar diğer insanlarla iletişim kurmak için en iyi zamanda olduğunuz söyleyemeyiz. Ama kendinizle iletişim kurmanın tam da zamanı. Hatta bir günlük tutmaya başlamak bu dönemde içinize attıklarınız dışarı bir şekilde çıkarmanızı sağlayarak sizi rahatlatabilir. Bu zamanı meditasyon, yoga veya size her ne iyi geliyor ise yaparak kendinizi iyileştirmek için kullanmanızı tavsiye ederim. Zira burcunuzda bir de Merkür gerilemesi olacak bir nevi hazırlık da yapmış olursunuz.

102 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page