top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

Prens Harry : Yedek mi gerçekten?Prens Harry'nin anı kitabı yayınlandığı gün 1,4 milyondan fazla sattı. Vay canına

Üstelik kendisi bile yazmamış R Moehringer tarafından kaleme alınan kitap, Harry'nin gençlik yıllarından bu zamana, eşi Meghan Markle ile olan hayatına ve ailesiyle yaşadığı tüm olaylara kadar uzanıyor.

Başlayalım bakalım:

İlk once “Spare/yedek” nereden geliyor? Bence kesinlikle 8. evde bulunan Güneşinin açığa vurulmuş hali bu. Bu arada Harry Merkürü Vesta kavuşumlu zaten kardeşine (veya genel olarak çocuklara/ gençlere ) kendini adayabilir aslında.

Harry, aslında sıkıcı olması beklenen bir karakter Başak burcu yükselen Oğlak, ay burcu ise Boğa nasıl oldu da bu kadar güvenilir bir toprak üçgeni zıvanadan çıkıp ailesinin tüm foyalarını dışarı püskürten bu kitabı yazdı? Gerçi sıkıcı darken haksızlık etmemek lazım güneşinin hemen dibindeki Zeus ile ben buradayım diyeceği her daim aşikar. Elbette koskoca kraliyet astrologları onu da güçlü bir yerleşimle doğurtacaklardı.


Öncelikle bu adam harita danışmalığı almaya gelse ilk söyleyeceğim şeylerden biri yazması olurdu. Zira 8. evdeki Merkür’ünün Chiron’dan aldığı kareyle acılarını konuşurken ailesini yaralaması kaçınılmaz. İçinde bir şeyleri fazla tutma hali. Bakın işte çok tutunca neler oluyor. Tutmuş tutmuş patlamış.

Ilk şu satırlara bakalım; "Hayat yeniden başladı. Olabildiğince normal. Ben Yedek'tim. Bir hiç. Taşınacak bir mobilya parçasıydım. Babam elinden geleni yaptı. Sanırım. Ebeveynlik için biçilmiş kaftan değildi. Daha çok oyuncak ayısıyla ilgilenirdi. Ve Shakespeare ve Nelson Mandela. Olmak ya da olmamak. Olmamak. Willy ve ben Camilla'yla evlenmemesi için ona yalvardık. Gerekirse onunla birlikte ol. Ama onunla evlenme. Camilla sadece başını salladı ve basını aradı. Uzun vadeli bir oyun oynuyordu. Ben sadece bir metaydım."


Charles iyi bir baba değil diyor. Kumaşında yokmuş ama bence adam baba olmak için çok uygun sadece biraz sert ve malesef chiron güneş kavuşumuyla asıl kendisinin bir baba travması var. Üstelik de adamın Uranyen prensibe gore hem Kronos hem de Zeus la kavuşan güneşi elbette tam bir hükümdar olduğunu gösteriyor ve tabii bu durumdan bir miktar da muzdarip. Belki çok geç kral olacağı için, ki bu da bir Kronos etkisi olabilir, belki de kraliyet yüzünden yaşayamadığı hayatı nedeniyle. Bilemedim. Tabii mutluluğumuzu hayattan aldığımız keyfi yaratıcılığı gösteren 5. Evde bulunan bir Chiron hem mutluluk kısmından yara hem de çocuklardan dolayı acı çekmek olarak alınabilir.


Camilla ile olan durum ise enteresan pek anlaşamayacakları aşikar Camillanın güneşi Harry nin Kötü kadın Müzeyyen göstergesi Lilith ile birlikte çalışıyor. Fakat Camilla’nın Jüpiter’i Harry’nin MC sinde olduğu için kadın ne kötülük yaparsa yapsın, ne kadar basını ararsa arasın sonunda Harry’ye yarıyordur.

Şimdi de şu öldürmeli Afaganistan itirafına bir bakalım ; “Afganistan. Sıcak. Çöl. Taliban. Yabancılar. Gerçi hiçbiriyle tanışmamıştım. O zamanlar bilinçsiz önyargıyı anlamıyordum. Ailemin çoğu hâlâ anlamıyor. Bazı erkekler geri dönemedi. Sanırım ben dönebilen şanssızlardan biriydim. Apaçi uçurmak için dört yıl eğitim aldım. Peki şimdi kim kalın kafalı, Willy? Al bakalım. Parmağımı topların tetiğine bastırıyorum. Rebeka-ka-ka-ka-ka-ka-ka-kah. Taliban'ı görmüyorum. Ama paparazziler. Neden olmasın? Elbette öldürdüm. Yirmi beş benim sayımdı. Bunun için oradaydım. Suçum yok. Ayrıca gerçek kurban bendim.”


Afganistan’dan enteresan bir şekilde Poseidon DSC hattı geçiyor diğerlerine gösterdiğim merhamet gibi düşünülebilir. Burada merhamet yok. Bu yolla bir bilinç kazanma da olabilir. Bu arada Zeus patlama ateşli silahları da ve aynı zamanda askerliği gösterdiği gibi Kronos-mars kavuşumuyla birlikte çalıştığı için doğrudan pilot ve yukarıdan bomba atmayı da temsil ediyor denilebilir. Yani kurban mı bilmem ama adam öldürme yetisi zaten var. adamın liderlik yetisi var.


Ve gelelim Afrika’ya "Afrika kendimi en canlı hissettiğim yerdi. Lesotho. Botsvana. Çalılıklarda. Yıldızlara bakmak. Chelsy'yi öpmek. Pap yok. Baba yok. Bir gece Okavango'da bir leopar kampa girdi. Diğerleri çok korkmuştu. Ben onu kucakladım. Merhaba anne, dedim. Beni beklediğini biliyordum. Leopar bana sarıldı ve gitti. Kadim bir şeyle bağlantı kurduğumu hissettim. İyilik işlerim için Afrika'ya gitmeliyim. Alamazsın, Harold. Afrika benim. Ben varisim. Avustralya senin olabilir. Gidebilirsin."

Botswana’dan IC – Chiron hattı geçiyor. Aile yaralarının sarıldığı yer diye Kabul edilebilir belki. Lesotho dan da daha enteresan gelen ve yönetilme bir şekle bir kaba bir sisteme dahil edilme göstergesi olarak alınabilecek Kronos ve bundan dolayı duyulan acıyı gösterebilecek chiron orta noktasının geçmesi manidar muhtemelen gerçekten Africa da şifalanıyor ayrıca Uranüs hattının buradan geçişi farkındalığını arttırıyor olabilir.


Bu arada aslında abisi Avusturalya senin olsun darken çok da kötü bir yorumda bulunmamış. Çünkü Güneş Zeus hattının geçtiği Avusturalya’da çok başarılı, yönetici, sözü geçer hale gelebilir, rahatlıkla parlayabilir, yaptığı hayırseverlik görünebilir. Tabii Avusturalyanın daha ziyade batısında, Doğusunda Lilith Mc ile kariyerini toplumun gözü önündeki duruşunu mahvedecek kadınlarla karşılaşması mümkün.

Peki bu iki kardeşin durumuna bakmak gerekirse ay düğümleri birlikte çalışıyor zaten aralarında kaderi bir bağ var. William’ın Merkür’ü Harry nin Chironu’nun üzerinde söleriyle kolaylıkla yaralayabiliyordur. Aslında severler birbilerini ve bence Harry William’ın ona sevgisini gösterdiği yerleri anlıyordur zira ay venüs kavuşumu önemli ama neticede her ikisi de anneden yaralı. bu arada Harry nin Satürn- Neptün açısıyla gerçekleştirmek istediği hayalleri veya ideallerinin üzerine William’ın güneşi geliyor yani biri hayal ederken diğeri hop yapıveriyor aslında bence olay buradan çıkıyor gibi.


Bu arada her ikisinin de önemli göstergeleri annelerinin Venüsüyle kavuşumda biri Harry nin Ayı ve William’ın Venüs’ü bu zaten 3.ünü birbirine bağlayan şey yani Diana’nın sevgisi…


Willy çok öfkeliydi. Büyükannemin sakalımın kalmasına izin vermesinden nefret ediyordu. Kesmek zorundasın. Varis benim. Kes. Hayır, benim şartlarımla evleniyorduk. Baba yemi olduğum için garanti bir gelir, bir düklük ve büyükannemden daha iyi bir ev. Bu bir peri masalıydı. Sanki annem yeniden hayattaydı. Seni seviyorum Meg. Seni seviyorum, Haz.


Veee gelelim Meghan’a onun yeri ayrı… aslında aşklarıyla ilgili daha once bir yazı yazmıştım web sitemde bulabilirsiniz.

Kitaptan bu kadar yeter Harry’nin haritasına gelelim neler oluyor da hem belgesel hem de bu kitap pıtır pıtır ortaya çıktı?


Bir kere şu belgesel olayı bence her ne kadar ben tahammül edip izleyemesem de Harry için iyi oldu ayrıca tam da zamanıydı. Zira kendisi ekranları gösteren 2. Evinden transit yapan Neptün’den taş gibi bir karşıt açı alıyor. Eğer bunu yapmasa çok para kaybederdi. Konuyu tam tersine çevirdiler bence ve para kazandılar, ki başarılı bir adım olduğunu düşünüyorum.


Şu anda progress Mars’ı yükseleninin üzerinden geçiyor. Bunu da retro Merkür tetiklediğinde geçmiş anlatan kitabıyla herkesin önüne çıktı ve elbette Mars semboliğiyle kendisine kızan çok oldu. Daha da alır bence bu arada seçilen tarih hatalı bir tarih olduğu için İspanya’da önden çıkartılan kitap çat diye sızdı ve bence bir sürü para kaybettiler ama yine de iyi durumdalar denilebilir. Ama siz siz olun o kadar emeği retro Mwrkür zamanı çıkartmayın.


Abiyle arası neden kötü derseniz; aslına bakarsanız önceki sene olan 4/10aksındaki aile/kariyer kısmını etkileyen tutulmalarla aileden ayrıldılar. Şimdi ise kardeşler evinde olan tutulmalarla işler kardeşle de sarpa sarıyor. Üstelik de kardeşin karısını gösteren 10. Ev hala tutulmalardan etki altında. Hemde burada Güney ay düğümü var zaten Kate ile hiç iyi geçinemeyecekti muhtemel.


Bu arada şu an Progres Ay Spica derecesinde olduğu için kendisini “Spare”le birlikte parlarken bir iki ay daha göreceğimizi söylemek mümkün. “Spare” in lansman günü ise Güneş Dheneb üzerinde evet başarılı olacak bir kitap ama içerisinde yeni bir şey yok, biraz yazılanların modası geçmiş bile denilebilir.

Sizin haritanızda neler oluyor?Sevgiler

Selin

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page