top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

Venüs Akrep Burcunda: Tutku, İhtiras, Kıskançlık


Aşkın tanrıçası Venüs, akşamüstü Akrep burcuna geçti. 16 Aralık’a kadar yolcuğuna burada devam edecek. Venüs bizim öz değerimizi gösterir, işte bu nedenlerle hem paramızı hem de aşk hayatımızı yönetir. Akrepse bağ kurmakla ilgili bir burç derinden bağ kurmak zorunda. Akrebin aradığı ilişki içinde dönüşmek. Akrebin anahtar kelimeleri sadakat, tutkular, güç, ihtiras, kontrol ve derinden yakınlaşmak. Akrep kriz yönetimi demek. Gizemli konular hep Akrebin işi.


Venüs, aşkı ve parayı yönettiği gibi aynı zamanda arzuları da yönetiyor. Bu zamanda mevcut ilişkiler daha da derinleşir, bağlar güçlenir. Ancak hepimizde bir ajan ruh hali ortaya çıkabilir. O yüzden sırlara dikkat! Varsa gizliniz saklınız iyi koruyun.


Venüs, parayı da yönettiği için mali duruma da önemli bir bakış gerekir. Nerede bir sızıntı varsa, nerede israf varsa, gereksiz giderler var ise onlardan kurtulmanın zamanıdır. Adil paylaşılmayan paralarla ilgili düzeltmeler yapılabilir. Aynı zamanda bu dönem yatırımları destekleyecektir.


Dürüst olmayan ilişkiler veya pamuk ipliğindeki ilişkiler biter. Çünkü taraflarda kontrol etme isteği artar bu zamanda. Aşk üçgenleri içinde yuvarlanıyorsanız bitirmenin tam zamanıdır. Aşıksanız, ama itiraf edemiyorsanız, artık güvendiğiniz biriyse bu kişi aşk itirafının da zamanıdır yani. Cesaret toplamak için bu vakti kaçırmayın bence.


Akrep neyin işimize yaradığı, neyin yaramadığını tespit etmemizi sağlayan burç. O nedenle Venüs buraya geldiğinde duygusal hatta bedensel bir detox zamanıdır. Giymediğimiz, demode bulduğumuz ayakkabıları, giysileri atmak için çok uygun zaman. Dolap detoxuuuu…


İlişkilerde tutkular artar. Partnere karşı duygular derin ya, kıskançlık da artar tabii. Aşk ihtiyacı da artıyor. Fiziksel çekim hepimiz önemli olacak.


Akrep burcundaki Venüs ün önemli zamanları;

27 Kasım Venüs – Uranüs karşıtlığı: İlişkiler ve mali konularda çok zorlayıcı ve ani değişimler yaşanabilir. Ani bitişler getirebilir. Çok dikkatli olunması gereken bir kaç gün. Herkes sığınaklara…

6 Aralık Venüs – Neptün üçgeni: Barışma ve affetme zamanları kurtarmak istediğiniz bir ilişkiniz var ise bu birkaç günü kaçırmayın.

10 Aralık Venüs – Pluto olumlu açısı: Sağlam birliktelikler kurulabilir.

14 Aralık Venüs – Jüpiter olumlu açısı: efenim bu pek güzel mesela aşk, iyilik güzellik, sonracığıma, zam, terfi, işe başlama.

15 Aralık Venüs – Satürn olumlu açısı başarı getirecek, olumlu girişim, ciddi ilişki vs.

Ancak bu son üç açı içinde bir hatırlatma yapma isterim bakınız bunların arasındaki açı 60 derecelik bir açı. Bu tip açılar olumlu durumları gösterir ama tetikleyici olarak kişinin kendisinin atacağı adımlara ihtiyaç duyarlar. Dolayısıyla olumlu bir şeyler istiyorsanız, sizin de bununla ilgili bir şeyler yapmanız gerekli. Yaymayın tatlışlarım, çalışın.


Venüs Akrep burcunda seyahatinin yükselen burçlara etkisi


Koçlar


Libidonuz artar. Şüpheci ve kaygılı olmamaya çalışın derim. Kredi başvuruları, borç istemek için uygun zaman. Boşanmakta olanlar nafaka tarafından şanslıdır. Başkasının parasından para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca mevcut bir rahatsızlık var ise bunun ameliyatını olmak için uygun bir dönemdir.


Boğalar


Venüs 7. evinizden geçecek. Bu da demektir ki, ilişkiler eviniz hareketleniyor. Bekarlara tutkulu bir aşk gelebilir yani. İlişkisi olanların ise ilişkilerinin daha da derinleşmesini vaadediyor. Bu arada toksik ilişkiler bitebilir veya ilişkilerin toksik tarafları / dengesizlikleri konuşarak düzeltilebilir. Aşka çekileceksiniz. Bu arada alenen düşmanlık yapan bir takım insanlar da çıkabilir.


İkizler


Ofis aşklarının en çok arttığı zaman diyebiliriz. Spor salonlarında vakit geçirmek de kısmet açıcı olabilir bakın. Hayat rutininizde sizi fazla yoran gereksiz döngülerden kurtulmak için iyi bir dönemdir. Eve, ofise falan da çeki düzen verebilirsiniz.


Yengeçler


Senenin en romantik zamanlarından biri geliyor. Yalnızlar aşka düşebilir. Öyle biri çıkar gelir ki seni en karanlık en kırılmış en hırpalanmış yerlerinden anlayarak sever. Sevgilisi olanların ilişkileri daha da derinleşebilir. Lütfen kıskançlık duygunuzu kontrol altına alın. Risk almak isteğiniz artacaktır. Riskli işlerden para da gelebilir ama bu riski ben olsam 27 si civarı almazdım. Ayrıca bu dönemde çocuk isteyenler için fırsatlar olabilir.


Aslanlar


Evde fazlalık ne varsa atıp işe yaramayanlardan kurtulup yeni bir dekorasyon yapılabilir. Aile sırlarını araştırmak da isteyebiliriz. Toprak mal paylaşımı konuları da odağımızda olabilir. Eve gelen giden çok olur.


Başaklar


Sınıf arkadaşları veya komşulardan biriyle veya kısa bir seyahatte tanışılan biriyle bir aşk alevlenebilir. Sosyal medya için iyi bir zaman ve web sitesi için de uygun.


Teraziler


Finansal alanda şanslı bir dönem. Sahip olduğunuz, işinize yaramayan şeylerden kurtulma zamanı. Gereksiz harcama kaynaklarını tespit edip arınmak zamanı. Terfi, zam, yeni bir iş teklifi gelebilir. Öz güven, öz değer artacaktır.


Akrepler


Çok çekici olduğunuz bir zaman. İstediğiniz her şeyi, herkesi elde edebilirsiniz. Talep edin, alın! Ayrıca gardırobunuzu yenilemenin, tipinizi değiştirmenin tam zamanı. Evham yapmazsanız yeni bir iş de gelebilir.


Yaylar


Hımmm biraz gizli saklı aşklar zamanı. Dikkatli olmanız lazım. Bastırılmış duygular da ayyuka çıkar. Bu dönem içinize dönmeniz, rahatlamanız için size hizmet etmeyen alışkanlıklardan kurtulmak için fırsatlar barındırıyor. Meditasyon yapmak için de uygun. Ruhsal çalışmalar için de iyi, meditasyon vs yapıp kendi kendimizle tekrar tanışmak için fırsat.


Oğlaklar


Dostlarla Keyifli zaman geçirme vakti. Hatta bu zamanda dostlar vasıtasıyla tanışacağınız biriyle bir aşk yaşamak mümkündür. Sizden çalan, toksik arkadaşlarla yolları ayırmak için de çok uygun bir dönem.


Kovalar


Yeni bir kariyer yolu çizme fırsatı. Statünüzde yükselme beklenir. Önemli fırsatlar, parlama zamanınız. Statünüze uygun bir gardırop alışverişi yapmak iyi olabilir. (ayh valla söylüyorum da bu korona da kim dışarı çıkıyor ki amaaan tadım kaçtı bak şimdi.) Ayrıca güçlü, önemli kişilerin ilgisine mazhar olabilirsiniz. Hatta biraz öne çıkmanıza yardımcı olabilirler.


Balıklar


Yabancı kültürlerden biriyle bir aşk doğabilir. Hayata olan merakınız artıyor. Yüksek öğrenim ile ilgili fırsat olabileceği gibi, yurt dışıyla ilgili ticaret seyahat fırsatlarınız da olması mümkün.


Hepimize iyi gelsin...


Recent Posts

See All

Commenti


bottom of page