top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

Yükselen Başak Burçları ve Başaklar· Günlük rutininizi yenileyin!

· Bir evcil hayvan sahiplenin…

· İşinizle ilgili uzun vadeli planlamalar ve düzenlemeler yapın.

· Yeme düzeninizi daha sağlıklı bir hale getirin, spora başlayın 🤸‍♂️


Sevgili Yükselen Başaklar burçları için Satürn 22 Mart’ta kişisel doğum haritalarında 6. eve geçiş yaptı. Bundan önce bu alandan geçişi 26 yıl önceydi. Daha önce de belirttiğim gibi Satürn bir şey kurmak, sistem oturtmak ve disiplin ile ilgilidir. Bu dönem günlük rutininiz, işiniz, sağlığınız gibi konuları düzeltme ve disiplinle çalışma zamanıdır.


Özellikle söylemek istediğim bir şey var sevgili Yükselen Başaklar son 2,5 senede hep bu Satürn yüzünden mutluluklarını kaybettiler. Zaten biraz eleştirel bir burç iyice yaşama sevinçlerini yitirdiler. En azında bu süreç bitiyor. Eğer Satürn’ü üzmez çok çalışırsanız ki burada “fiziksel olarak çok çalışın”ı asla kast etmiyorum. 👩‍💻O zaman ödül alma zamanınız gelmiş demektir. Bu arada hakikaten en zorlayıcı konumlarından biri yanlış anlaşılmasın sadece neşenizi geri alabileceğinizi söylüyorum.

Öncelikle çalışma düzeninizde değişiklikler olur mesela çok çalışıyorsunuzdur. Ve bir türlü çalışmaya ara veremezsiniz. Bu durumda sağlığınıza bir halel gelmemesi için işinizden olmanız söz konusu olabilir ya da rutininizden bıkmış tükenmiş ancak mecbur olduğunuzu düşünüyorsunuzdur o zaman işten çıkartılabilirsiniz.


Dolayısıyla böyle bir takım işsel adaletsizlikler içinde olmanıza rağmen çalışmaktaysanız, kendi isteğinizle konu üzerine ciddi ciddi düşünün derim. Yaratıcı çözümlerin aklınıza gelmesi için en iyi zamandasınız. Sizi destekleyen hayatınızı kolaylaştıran bir düzene geçmeye çalışın. Öncelikle kendinize adil olun.


6. evde gezen Satürn öncelikle günlük rutininizi gözden geçirmenizi ve daha düzenli bir hale gelmenizi isteyecektir. Bu sıra yeme düzeninizi daha sağlıklı hale getirmek, spora başlamak, iş saatlerini beden ve ruhunuza uygun bir hale getirmek sağlığınızı korumanızı sağlayabilir.


Burada yapmak istediği özel hayatınız ve iş hayatınızın düzenli bir şekilde dengeye gelmesidir.

Ayrıca iş hayatınızla ilgili uzun vadeli bir planlama yapmanın tam da zamanıdır. Hele ki mevcut koşulları düşünüp ilerleyen zamanlarda bu işin devam ve yükselmeleriyle geleceği şekilden yana müsterih değilseniz. Satürn yanlış anlaşılan bir gezegen aslında içinde bulunduğumuz zincirlerden bizleri kurtarmayı veya yeni zincirlere maruz kalmamamızı sağlamaya çalışıyor. Belki daha fazla değil ama daha zekice bir hamleyle daha az çalışarak daha çok kazanabileceksiniz. Belki daha iyi bir işe başvurabilirsiniz. Burada önemli olan bu saydığım alanlar üzerine düşünüp etkin bir şekilde işlemeyen tarafı tespit edip düzeltmeye çalışmak. Aksi halde kontrolsüz bir takım değişikliklere maruz kalabilirsiniz. İşten kovulmak, hasta olmak gibi.


Diyelim ki sıkıştınız kaldınız paranız yok, ama saçma sapan bir işte çalışıyorsunuz. O iş o kadar çok vaktinizi alıyor ki muhtemelen başkalarına başvuracak vaktiniz yok. Öyle bir kısır döngü siz kıramasanız da mutlaka Satürn bu döngüyü kıracaktır. O nedenle hakikaten çok iyi düşünün hayatınızın bu alanında neyi iyileştirebilirsiniz? Bunu ne şekilde yapabilirsiniz? Gününüzü nasıl geçiriyor, zamanınızı nasıl harcıyorsunuz? Planlamanızı düzgün yapıp, uygulama için çalışmaya başlarsanız yardım da gelecektir. 2,5 yıllık sürecin ardından ödülü de.


Unutmayalım burada etik ve adil davranmak çok çok önemli. O nedenle ofis arkadaşlarına kazık atıp terfi etmeyi düşünmeyin karmanın lordunun tekmesi hakikaten acıtır.


Sağlık evi derken, özellikle kemikler ve dişler Satürn tarafından sembolize edilir. Bu ara söylediğim gibi sağlıklı bir diyet önemli olacaktır. Ve tabii düzenli spor. Düzenli ve disiplin zaten Satürn denince ilk akla gelenler. Bir de sizi hasta eden olgular üzerine düşünmenizi öneririm. Bulunca da bundan uzaklaşmanızı… Meditasyona başlamak için de ideal bir zamandır. Yapabilirsiniz biliyorummmm... 🧘‍♀️

Biz böyle zamanlarda bir hayvan evlat edinilmesini çok tavsiye ederiz. 🐶 Hem bu evle temsil edilirler hem de insanın rutinini hakikaten değiştiren, bizleri yumuşatan yaratıklar hayvanlar. Ve tabiii onlara bakmak da uzun vadeli bir taahhüt tıpkı Satürn’ün bizden beklediği gibi bir sorumluluk.


Kişisel doğum haritanızın aldığı etkileri daha detaylı olarak merak ediyorsanız lütfen linke tıklayınız.


16 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page