top of page

ÇİN ASTROLOJİSİ  (BAZİ) VE FENG SHUİ

yaşamak için doğru yeri seçtiğinde kolaylaşır hayat...

Kadim Çin kültürü, hayat enerjisi Qi nin takibini yaparak felsefesini geliştirir.

Uzakdoğuda Qi veya Chi denilen enerjinin varlığına inanılır. Qi yaşam enerjisidir. Doğada, evrende, bedenlerimizde, yaşadığımız her yerde bulabiliriz.

Çin Astrolojisi, aldığınız ilk nefesle içinize dolan enerjiyi, böylece kaderinizi o anın hayatınıza yansıması olan kaderinizi qi enerjinize bağlar.

Feng Shui ise, yaşamak için doğru yeri bulmak ve bu yeri doğanın akışına ve hayatın kendi doğal akışına göre düzenleme yollarıdır.

fengShui foto2.png

Çin Astrolojisi (Bazi)
Kaderin 4 Sütunu

Doğum tarihi ve saati bilgilerinden oluşan Kaderin Dört Sütunu haritası, element ve 4 burçtan oluşan  8 öğedir.

BaZi, Türkçesi Kader Tablosu'ndaki her bir sütun ve hanedeki element ve burç sembollerinin birbirleriyle olan uyumları ve hatta dengelerini inceliyoruz. Her bir sütun ve sekiz haneden her biri, hayatın bir veçhesini anlatır.

 

Hayatımızın dönemlerini, ebeveynlerimizi ve onlarla olan ilişkilerimizi, iş hayatımızı ve birlikte çalıştıklarımızı, atalarımızı, eşlerimizi hatta çocuklarımızla olan ilişkilerimizi, maskelerimizi, hayat dönemlerimizi, dahası sağlığımızı ve daha neler neler anlatır bize dair. Ama en önemlisi hayatımızda neler eksik ve biz bunları nasıl tamamlarız onu anlatır.

 

Ayrıca hayatı 10 yıllık şans dönemlerine ayırarak değişen enerjilerle nasıl deneyimlerin bizi beklediğini öngörebilir.  

Hazırlıklı olmak ve önlem almak gereken konularla ilgili bizi uyarır. Ayağımıza takılan taşları önümüzden çekmeye yardım eder.

Ve en janjanlısı da ikili ilişkiler konusunda, ilişki uyumu değerlendirmesi için kullanılır...

Feng Shui

Rüzgar ve Su anlamına gelen Feng Shui , çevreyi algılamak için kullanılır. Bir şeyi ancak anladığımızda onun etkilerini görüyor ve gerekirse düzeltebiliyoruz. 

Etrafımızdaki canlı ve cansız varlıkların uyumunu anlamak, etrafımızdaki Qi'yi yani yaşam enerjisini anlamak ve bunu hayatımıza en uygun şekilde düzenlemek yaşam alanımızın hayatımıza bereket ve şans olarak yansımasını sağlar.

“Qi” enerjisinin etrafımızda rahatça hareket etmesi yaşamın rahat akışını sağlar. İşte tam da bunun için yaşadığımız alanlar ve içindeki eşyalar düzenlenmelidir. 

Feng Shui'ye göre Qi enerjisi, yaşam alanımızda ki bunu hem evimiz hem de işimiz dahildir, belli bir düzen içerisinde dolaşırsa beslenip yükselir ve sağlık, iyilik, refah ve huzur getirir.

Kısaca sonrası iyilik güzellik :)))

bottom of page