top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

Oğlak Burcunda Ay TutulmasıGeldi çattı mı senenin 4. Tutulması… Yaz bir kenara sevgili okur 5 Temmuz 2020 saat 7.44de Oğlak burcunun 13 derecesinde çoook önemli bir tutulma gerçekleşecek. ‼️ Uzun zamandır Yengeç-Oğlak aksında olan tutulmaların sonuncusu, sonrakiler Yay-İkizler aksında gerçekleşecek. Yaz 3’lüsünün de sonuncusu, hem Allahın hakkı da üç değil midir ki?🙄

Hatırlayalım, ay tutulmasında neler oluyordu? Güneş ve Ay, gecenin ve gündüzün aydınlatanları karşı karşıya geliyordu. Bir çekişme hali yani. Bu dolunay hali. 🌕 Bu esnada dünya araya girerse işte o zaman da tutulma. Şimdi başlayalım bakalım…🧐

Öncelikle bakalım bakalım kimler kimlere ne açılar yapıyor. 🤓Güneş, yanına geri giden Merkür’ü almış. Uranüs ise sağ açıktan onlara ve Ay’a olumlu bir açı yapıyor. Çok yakın bir kavuşum değil ama. Enteresan haberler getirebilir, beklenmedik. Hızla başlayan konuşmalar ise yeni dostlar edindirebilir.😉

Merkür’ün olumlu etkisi konuşmanın birçok sorunu çözebileceğinin göstergesi diye düşünüyorum. 🤝Özellikle duyguları ifade etmek zorlu zamanları aşmanın anahtarı olabilir. İlişkilerde nefes alıp sinirlenmeden konuşabilenler için, Venüs retrosu ardından gelen bol yanlış anlamalı ve alıngan Merkür retrosunun ve göklerdeki diğer Retro gezegenlerin açtığı yaralar için tamir olma imkanı tanıyabilir. 🥰Ha öfkeli dilinizi tutamazsanız da yine bir sonlanma ile netlik gelir hayatınıza. 🤔 Bu arada Yengeç burcu anlayışlı olan, empatik olan daha da önemlisi en nostaljik olan o nedenle bu süreçte kötüyü unutup sadece iyileri hatırlayarak konuları değerlendirme hatasına düşmeyin. Var ise karşınızdakinin yanlışları bunları söyleyin, ve tekrarının olmasına tahammülünüz olmadığını da ifade edin.Kibarca😬

Mars-Merkür açısı tam dinlemeden, tam anlamadan yapılan yorumlar, alınan kararlar hele ki Merkür de retroyken kötü sonuçlar doğurabilir. Aceleci kararlar, öfkeli konuşmalar da yolumuzu biraz zora sokabilir. Her daim sakin olmak iki düşünüp bir konuşmak iyi olsa da bu ara çok çok daha iyi… 🤗 Bir de kırmayın insanları ya. Zaten hayat vuruyor bu ara.😍

Uranüs etkisi, özgürlük ihtiyacını en üst noktaya çıkartacaktır. Yeni beklenmedik fırsatlar da armağan edebilir. Aslında ay tutulmaları tamamlanma getirir. Bu tutulmanın Uranüs’ten aldığı etki ile kapanan her kapının ardından, açılacak yeni, beklenmedik, güzel kapılar açacağına inanıyorum.🤩( bak bu kısım senin için @astrolojininincisi) Üstelik de bakış açımızı genişleteceği için mevcut durumu daha iyi gözlemleyerek fırsatlar çıkartabiliriz. Sezgiler oldukça güçlenecektir bu süreçte.

Sonra Vesta, Ay’a karşıt, Güneş’e kavuşum yapıyor. Haydi bakalım kim ola ki kendisi diyeceksiniz. Vesta daha ziyade adanmakla ilgili. Bu ara çalışmaktan helak olabileceğimiz anlamına gelebilir. Zaten tutulmanın taraflarından biri Oğlak olunca disiplin, çalışmak, başarı kavramları odağa gelir. Lütfen çalışırken zamanı ve verdiğimiz enerjiyi devam ettirmek için aralarda küçük küçük aralar verip şarj olmayı unutmayalım. ⚠️Bu önemli olacaktır.

Şimdi ana açılardan sonra bir de sabit yıldızlar var ki, bence en önemlisi Güneş’in yanında yer alan ve yeni bir yıllık döngü başlatan Sirius. 😍Sıradan olanı, kutsal olana çevirdiği söylenir. Beklenmedik yükselmeler yaşayacak dostlarımız var gibi. 😉Çok şanslı bir görünüm bence. Bu güzelliğe rağmen yine de bunun Oğlak - Yengeç tutulması olduğunu unutmamalı ve şansı yakalamak istiyorsak disiplinle çalışmayı bırakmamalıyız. Ay da iki sabit yıldıza kavuşuyor. Onlar da özellikle güzel dostlar getiren, iyi yazma yeteneği/akli melekelerde artış bahşeden ama çalışanı desteleyen yıldızlar.

Şimdi dostlar bir uyarı; 🤯😬tutulmanın yükseleni Aslan, kabul çok sıkıldık bu koronadan ama 6. Ev yani sağlık evinde bütün ağır abiler hazırolda duruyor. O nedenle lütfen tedbiri elden bırakmayalım. Ayrıca Güneş, kapalı bir alan olan 12. Evde bu da gizlenen bir sürü bilginin ve gizli düşmanlıkların ortaya çıkabileceğinin göstergesi olabilir.

Ne zamandır içimize dönmüştük ya artık içimizdekileri dışarı çıkartıp yeni adımlar atmanın ilk planlarını yapabilir. Merkür retrosu sonrası da girişimlerimizi ortaya koyabiliriz. 👊Bu yeni normale en iyi adapte olup, işlerini ona göre ayarlayan hayatta kalır sevgili dostum. Tıpkı evrim sürecinde en güçlü olanın değil en fazla adapte olanın ayakta kaldığı gibi. Bu arada adil kalmak en önemli gerekliliklerden biri. Allah dönüşümümüzü kolaylaştırsın.🙏

Doğum haritanıza göre detaylı bilgi almak isterseniz danışmanlık için tıklayabilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre Oğlak burcunda Ay Tutulması etkileri ;


Koçlar


En fazla etkilenecek burçlardan biri Koç burcu, kariyer alanınızda yaşanan bir tutulma. Sizin için muhtemel hayat değiştiren bir tutulma. Kariyeriniz için ne istediğinize karar vermeniz gerekebilir. Aileniz tarafından size çizilen ve aslında sizin istediğiniz arasında kalabilirsiniz. Böyle zamanlarda istifalar hep düşünülür, hem belki yeni bir iş kurarsınız ne dersiniz? Aynı zamanda evlilik ile statü değişikliği gelebilir. Ve tabii artık cana tak dedirten evlilikler de bitebilir.


Boğalar


Tutulma 9. evinizde, inançlarınızın değişimi hem siz hem de sizi tanıyanlar için oldukça şaşırtıcı olabilir. Burası büyüme, gelişme evi. Bu alanda yeni bir dünya görüşü de getirebilir. Yabancı kültürler aynı zamanda sembolize ettiği alanlardan biri. Ticaret ve hukuk alanını da sembolize ediyor. Yüksek öğrenim fırsatları ya da tamamlanmaları gelebilir. Tüm bu alanlarda beklenmedik gelişmeler olması beklenmeli, belki de kendinizi hiç bilmediğiniz bir dilin konuşulduğu bir yerde buluverirsiniz belli mi olur?


İkizler


Etrafınızda olan bitenden biraz uzak kalmış durumdasınız. Diğerleri de sizin bu son 4-5 aylık süreçte ne kadar değiştiğinizi pek fark edemediler bence. Aile ve yakın dostlarınızı ihmal etmeyin, sadece siz değil onlar da zorlu zamanlar geçiriyorlar. Birbirimize dayanmanın zamanıdır. Maddi olarak kendi göbeğinizi kendiniz kesmeye bakın kredi falan almadan bu zamanı atlatabilirseniz süper olur.


Yengeçler


Tutulmanın diğer oyuncusu Yengeç, ah Yengeç, nostaljik Yengeç, alıngan Yengeç…Tutulma anında 7. Ev, ilişkiler evi etki altında, burada kast edilen ilişki hem evlilik, ikili ilişkide bulunduklarımız hem de iş ortaklığını ifade eder. Uzun zamandır beraber olup da hiç bu kadar derin duygularını ifade etmemiştin değil mi? Hah işte şimdi ettin ama bu ilişkini daha kötü bir hale mi getirdi acaba? Netice de gerçekten ne istediğine karar verme zamanı. İlişkiler konusunda objektif olmaya çalışmak en iyisi olacaktır. Bu dönem ilişkilerde sonlanmalar beklenebilir, ayrılık veya boşanma kararları gelebilir.


Aslanlar


Bu dönemin konusu bence sağlık, asla ihmale gelmez. Uzun süredir var olan bir hastalık nihayetlenebilir. Bu dönemde tüm sağlık durumumuzu ruh halimiz kontrol ediyor fikrine gelebilirsiniz. Bununla ilgili çalışmalar yaptırmanız iyi olabilir. Aklıma regresyon veya aile dizimi geliyor. İş arkadaşlarıyla aralar biraz gerilebilir. İş ortamınızdan memnun olmadığınız hissine kapılıp değiştirmek isteyebilirsiniz.


Başaklar


Tutulma 5. Evinizde, öyle uzun bir zamandır mutluluk kavramının yüzünü unuttunuz ki. Belki de artık tekrar hatırlama ve mutsuzluğa sebep olanların ortadan kalkma zamanıdır. Dostlarla yanlış anlaşılmalar yaşanabilir ve içinize veya sevgilinin kolları arasına kapanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı arttıran bir tetikleyici olabilir. Çocuklarla vakit geçirmenin tadını çıkartmak mümkün, gerçi biraz sorun çıkartabilirler bu ara. Sevgilim mi değil mi? Dediğiniz o ilişkimsi var ya o da netleşir ya gider ya da gerçek bir ilişki haline gelir. Bir ilişkiniz var ise bir bakmışsınız parmağınızda yüzük, tatataaam…


Teraziler


Kariyer alanında beklenmedik değişiklikler yaşanabilir. İş nedeniyle taşınma beklenebilir. Aile büyükleriyle biraz zorlu durumlar yaşanabilir. Özellikle de fikir ayrılıkları yaşamak beklenir. Zorlayıcı insanlarla uğraşmak gerekebilir. Kavga etmek istemiyorsunuz ama yine de nereye kadar müdahale edilmesine izin verdiğinize bir bakın derim.


Akrepler


İletişim konularında güçlenmeniz beklenir. Ama Merkür de Retro dikkatli konuşmakta fayda var. Belki tekrar okula başlarsınız. Kardeşler, kuzenler, komşularla zorluklar yaşanabilir. Retro Merkür etkisiyle alınganlıklar, yanlış anlaşmalar çok olur.


Yaylar


Tutulma 2. Evinizde, almış olduğunuz borcu hızla tahsil etmek isteyen birileri olabilir. Eşinizin ani ödemeleri çıkabilir. Maddi konularda biraz daha dikkatli olma zamanı. Yatırım yaparken çok iyi düşünün, zaman risk zamanı değil. Karamsar karamsar içinize kapanıp karaları bağlamanın da zamanı değil. Gerekiyorsa bir psikoloğa gidin, ama evde öylece oturmayın.


Oğlaklar


Geldik tutulmanın ana karakterine, burcunuzdaki tutulma serisinin son oyuncusu gerçekleşiyor. Ne istiyorsun, neye ihtiyacın var? Sorularını kendinize en fazla yönelteceğiniz zaman. Tabii bu güzelim soruların cevapları hayatlarınızda bir sürü bitiş yaşamanıza neden olacaktır. Sonuçta önünüzü açıkça görebileceksiniz. Sürüncemede bir konu kalmayacak. Ya herru ya merru durumu işte. Bu arada ilişkilerde orta yolu bulmak da oldukça zor olacaktır. Zaten taraflardan biri sürekli ağır basıyorsa işte o yüzden biter ilişkiler. Bu ağır taraf siz de olabilirsiniz yalnız aman dikkat!


Kovalar


Günlük haya rutininizin bozukluğu sağlığınızı bozabilir. Bu alanda dikkatli olmanızı öneririm, mutlaka hem ruhunuzu hem de bedeninizi iyi besleyin. Tatilinizi yapın. Yediğinize içtiğinize özen gösterin. Ne düşündüğünüze ne konuştuğunuza önem verin. Düşünceleriniz kelimeleriniz, kelimeleriniz hayatınız olur. Sağlığınıza dikkat edin. Aa unutmadan bir de gizlenen bir takım gerçekler ortaya çıkabilir. Öfkeye yenilmeyin.


Balıklar


Sizi aşağıya çeken arkadaşlar pıtır pıtır hayatınızdan ayıklanabilir. Yeni bir hobi veya proje yeni dostluklara vesile olabilir. Sosyal hayatınız hareketleniyor gibi.

#astroloji #mars #marskocburcunda #aytutulması #dolunay #burçlar#astrolojikyorum #burçyorumu #gökyüzündeneleroluyor #yeniay #burçyorumları #günlükastroloji #astrolog #astrolojidanışmanlığı #astrolojikdanışmanlık #doğumharitası #doğumharitasıanalizi #koçburcu #boğa #ikizlerburcu #yengeç #aslanburcu #başak #teraziburcu #akrepburcu#yayburcu #oğlakburcu #kovaburcu #balıkburcu #bogaburcu #ikizler#yengecburcu #akrepler #başakburcu #oglak #balık #merkurretrosu


310 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page