top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

Terazi Burcunda Yeniay

V

Bugün 16 Ekim 2020 saat 22.31 de terazi burcunun 23 derecesinde oldukça zorlu bir yeniay gerçekleşiyor. Evet @Kimimilaa sohbetimde anlattım ama içim rahat etmedi bir de yazayım istedim.😉

Sanmayın ki yazmalara doyulmayacak güzellikte bir yeniay geliyor. Yok öyle bir şey! 🤷‍♀️ Ben uyarmak istediğim için yazmak istedim. Önümüzdeki 15 gün oldukça zorlu açılarla bezenmiş bir yeniayın etkisinde geçecek.


O zamaan başlayalım, anlatmaya… Öncelikle bu yeniay Terazi burcunda konumuz ilişkiler, ortaklıklar diplomasi, adalet… Gökyüzü mahşer yeri 7 öğe karşıt açı yapıyor. En önemlisi ise yeni aya karşıt açı yapan Eris Mars ikilisinin kavuşumu kim ola ki bu Eris ⁉️diyeceksiniz. Kendisi Mars’ın kaos yanlısı, öfkeli kızkardeşi. Daha önce 1941 ve 1988 de Koç burcunda karşılaşmışlar. bu arada ne olmuş ❓derseniz. Hani şu Pearl Harbour filmleri çekilir ya o olmuş, yani 2. Dünya savaşı diyelim ve 1988 de İran – Irak savaşı ve bilin bakalım başka hangi savaş? Ermenistan- Azerbaycan savaşı.🥶😰


Şimdi bu iki kardeş normalde bizim pek sevdiğimiz yeni işlere projelere başladığımız yeniaya tam karşıt açı yapıyor. Üstelik Mars retro. Kurulan iletişim sertleşebilir demek. Etrafta savaş naraları atanlar var demek. 😱Üstelik bu karşıt açılı ikililer yetinmiyorlar, gerginliklerini Satürn’e sert açı yapan bir T- Kare ile ortaya çıkartıyorlar. Ki Satürn'e ,çok kasarsak Pluto’yu da katabiliriz. Kıskançlıklar olacaktır, rekabet tavana vuracaktır. 🤭Gökyüzü yanıyor canlar. Hep mi kötü demeyin adanmış bir şekilde çalışmak için güç de gelir. Bu işin tek çözümü sorumluluk almak, ve yapılandırma ve elbette çok çalışmak. 👊Yalnız yapmak istediklerimize Satürn’ün etkisi nedeniyle biraz ket vurulması, gecikmeler yaşanması mümkün.🤭

Öfke içimizde çok birikeceğinden bu gerginliği atmak için en fazla tavsiye edeceğim şey koşmak veya taebo vb sert vurdulu kırdılı sporlara yönelmek. 🤾‍♀️ Haliniz kalmasın kimselere saramayın diye. Yadaaa tabii aynı rahatlamayı tutkuları ortaya çıkartarak da sağlayabilirsiniz.😂


Yapılan hareketler, söylemler kolaylıkla öfkeye dönebilir. Kişiler otoritelerini, güçlerini yanlış şekillerde zararlı olacak gibi kullanabilirler. Baskı yüksek olabilir. Kontrolü bırakmak istememek de gerginlik yaratacaktır.


Hiç mi iyi bir tarafı yok diyenler için söylemeden geçemeyeceğim iki tane sabit yıldız kavuşumu var bu yeniay'ın. Var elbet; şan, şöhret, zenginlik bahşeden Spica ve Arcturus. Diliyorum ki çok sorumluluk yükleyen bu gökyüzü sonucunda çalışmalarımızın karşılığını bolluk bereket zenginlik ve aşk ile versin...


Karşıt açılarımız elbette bitmiyor. Akrep burcunda Retro Merkür’ün Uranüs ile olan açısını unutmamak lazım. Gizlenen bir sürü olay ortaya çıkar. Özellikle bu gün hiçbir şekilde dedikodu yapmayın, birilerinin ardından konuşmayın. 🤐Hepsi döner dolaşır ve son derece agresif bir şekilde sizi bulur.

Gerek yok şekerlerim ortalık zaten gergin ekstra gerginliğe gerek yok. 😬Zaten iletişim Akrep burcunda zor, şüpheci ve alıngan… Ama bu Terazi yeniay’ı bizi konuşmaya iletişim kurmaya hatta diplomatik ve zarif davranmaya davet ediyor. 😍 Kendisinin bu güzel özelliklerini onurlandıranlar karlı çıkar.😘


Venüs – Neptün karşıtlığı ise ilişkilerde hayal kırıklıkları, aldatmalar vs olabileceğinin habercisi. ⚠️ Merkür’ün Retro oluşuyla aldatılmalar ortaya çıkabilir. Lütfen sakin kalmaya bakış açımızı net tutmaya çalışalım.


Ve tabii bu dönemde geçmişten gelen bazı kaçırılmış fırsatların tekrar gelmesini bekleyebiliriz. Kaçmış veya unutulmuş bir iş teklifi veya “ex-aşklar dönebilir. (ex aşkım bana neler ettin? şarkısını tekrar söyletmek üzere elbette)


Özellikle bu dönemde haritalarımızın Koç-Terazi-Oğlak ve Yengeç alanları değişimlere gebe olacaktır. Özellikle bu alanlarda sakin kalmaya çalışın.


Yükselen burçları da kısa kısa yazmak istedim.

Koçlar


İlişkiler ortaklıklar ana odağınız aslında bu alanlarda yenilikler olabilir. Yeni bir ortaklık yapmak isteyebilirsiniz. Alenen düşmanlık yapanlar da olacaktır. Ama yeni bir aşk belki bu zamanın size hediyesidir. İlişkisi olanlarda evlilik kararları da gelebilir.


Boğalar


Günlük rutine yapılacak değişiklikler olabilir. İş hayatınızda daha fazla sorumluluk almak gerekebilir. Böbreklere dikkat! Sağlık sorunlarını ihmal etmeyin.


İkizler


Aşk meşk işleri hiç fena değil. Risk almaktan imtina etseniz iyi olur. Eğlenirken yapmanız gerekenleri unutmayın. Yeni bir hobi edinmek iyi olabilir.


Yengeçler


Aile konuları önem kazanır. Aile büyüklerine dikkat etmek lazım. Evde dekorasyon, tadilat fikrine sıcak bakmaya başlayabilirsiniz.


Aslanlar


Yanlış anlaşılmamaya dikkat etmek iyi olabilir. Kardeşler, kuzenlerden destek istemek mantıklı olabilir. Yada onlarla sorunlarınız var ise çözme adımları atılabilir.


Başaklar


Finans konularının önd olacağını söyleyebiliriz. Harcamalara dikkat etmek, hatta para biriktirmek iyi olabilir. Riskli işlerden koruyun kendinizi.


Teraziler


Yeni ay çocukları stil değişimi için tam uygun zaman. Sağlığı ihmal etmemek lazım. İlişkiler açısından ani başlangıçlar ya da sonlanmalar beklenebilir. Düşmanca tavırlara dikkat edin.


Akrepler


Sizden gizlenen konular ortaya çıkabilir. Kendinizi saçma sapan olayların içinde bulabilirsiniz. Müdahil olmamaya çalışın. Kendinize ve kendi yolunuza odaklanın. Gizli düşmanlıkların ortaya çıkma olasılığı var. Şiddetle meditasyon vb çalışmalar öneririm.


Yaylar


Sosyal çevrede değişimler beklenir. Yeni projeler, yeni umutlar yeşerebilir. Arkadaş grubunuzda sizden bağımsız gelişen durumlardan uzak durmanızı öneririm.


Oğlaklar


Kariyer konuları önemli olacaktır. Belki fazla çalışıyorsunuz ve özel hayatınız zorlanıyor. Belki bu durumu eşinizle konuşmalısınız. Sorumluluklar artabilir. Evlilik kararı alma ihtimali var. Kazalara kırık çıkık vs dikkat edin. Kaçan iş fırsatları gelebilir.


Kovalar


Yabancılarla ilişkiler kurulabilir, e-ticaret, uluslararası ticaret fırsatları olabilir. Yüksek eğitim için fırsatlar olabilir.


Balıklar


Maddi konularda dikkatli olmak lazım özellikle partnerin varlıklarında artış olabilir. Ancak sizinle paylaşmadığı ortaya çıkabilir. Uzayan nafaka, miras konuları çözülebilir. Beklendiği kadar büyük olmasa da para gelmesi gerekli. Hissiyat artmıştır.


Kalın dostlar sağlıcakla...Recent Posts

See All

Comments


bottom of page