top of page
  • Writer's pictureSelin Burat

Venüs Balık Burcunda

Masalsı aşkların zamanı...


Astrolojik olarak süper hareketli bir yıldayız. Gün geçmiyor ki yeni bir yazı konusu çıkmasın.

Bugün de aşk tanrıçası Venüs, en duygusal olana, Balık burcuna girdi. Bu kadar ağır gezegenin sabır, azim, çalışkanlık, ciddiyet gibi özellikleriyle yere sağlam basan Oğlak burcunda olması hepimizin keyfini biraz kaçırmıştı. Bu kadar eril ağırlıklı bir gezegen dağılımından sonra Venüs son derece rahat ettiği/yükseldiği Balık burcuna geçmesiyle bizleri biraz rahatlatacak gibi…Hayatlarımız Balığın hassas, duygusal, nazik ve sanatsal dişil enerjisiyle biraz dengeye gelebilir. Venüs aslında Boğa ve Terazi burçlarının yöneticisi ama Balık burcunda da oldukça rahat, keyifli ve romantik. Öyleyseee romantizm çanları varsın çalsın.


Öncelikle su grupları; Balıklar, Yengeçler ve Akrepler bu enerjiden keyifle beslenirler. Değişken burçların; en fazla Başaklar, İkizler ve Yayların aşk hayatları ise biraz karmaşık bir hareketlenme yaşayabilir.


Balık burcu, tüm zodyağın en anlayışlı, kendini düşünmeden karşısındakini düşünen ve şefkatli burcu… Venüs bu burca girdiği zaman bu halin yayılmasına yardımcı olur. Duygular en yüksek haline gelir. Evrensel bir sevgi titreşim yaygın olur. Balık burcuna geçtiği zaman, Venüs’ün en ruh ani hali. Sezgiler, çok yükselir. Biraz daha kendini feda eden aşklar ortaya çıkabilir. Bu dönemde insanlar birbirlerini anlamak için kelimelere ihtiyaç duymazlar. Ve aslında konuşmaktan çok hal ve hareketlerle sevgiyi ifade etme zamanıdır.


İlk görüşte aşklar en fazla bu zamanda artar. Özellikle Uranüs’le kavuşum yaptığında 16 Ocak Perşembe ve -+2 gün öncesi ve sonrası. Elektrik çarpmış etkisi gibi düşünebilirsiniz. Suya düşen yıldırım hissi. Pat diye hayatımın aşkı karşımda hissi. Bu zamanlamayla gelen aşklara biraz dikkat etmekte fayda var demeliyim zira Uranüs’e pek de güven olmaz geldiği hızda elinizden kayabilir bu aşk. (17 si Boğa ve Akrepler özellikle dikkatli olmalı bence)


Aşk ihtiyacının tavan yaptığı bir aralık var ki 23 Ocak Perşembe -+2 gün öncesi ve sonrası Jüpiter ile kavuşum yaptığı zaman, şans ve genişleme gezegeni. Yeni ailenizin temellerini attığınız hissi verebilir. Burada gelecek bir ilk görüşte aşk daha uzun süreli olabilir diye düşünüyorum.


Şimdi sevgili okur burada uyarı zamanı geldiğini düşünüyorum.


Şimdi iyi tarafından bakınca Venüs Balık zamanlarında etrafta sevilecek bir sürü aday olduğunu hatırlamakta fayda var. Uyarı kısmı her bir adaya ayrı ayrı aşık olmak pek faydalı değil 😂 Balık romans sever. Masalları, beyaz atlı prensleri dans etmekten altı delinen ayakkabılı prensesleri sever. Maalesef duygu seli içinde, kalbinin götürdüğü yere gitmelere, karşısındaki kişinin gerçek karakterindense olmasını istediği karaktere yakın olduğunu düşünmeye bayılır. 🤷‍♀Yani sevgili okur, aşk uğruna dağları delmeden önce lütfen marketten alışveriş yaparken etiketleri okuduğun gibi, aşık olduğunu sandığın kişinin de gerçekten kim olduğunu açık bir algı ile incele… Üzerine kendi istediğin özellikleri yapıştırmış olmamaya da lütfen dikkat et!


Bu dönemde gelen işaretlere önem vermek, hayati değer taşır. Eğer en ufak bir tutarsızlık, aldatılma/ kandırılma, olduğu gibi değil hissi var ise aman diyeyim, kaç kurtar kendini!!!


Şimdi Venüs balık burcunda diye herşey günlük güneşlik olmayacak tabii Ocak ayının bir de 27 si var ki aman aman… tatlı Venüscüğümüz ateşli Mars ile sert bir karşılaşmaya girip hemen ardından da Neptünün sisli dünyasında kaybolmasın mı? Ne diyor bu diyeceksiniz. Mars enerji, ateş sert açıyla birbirlerine girdiklerinde ilişkilerde kavga çıkar. Bir de ortaya Neptün aldatıcı etkisi girdiğinde muhtemel taraflardan biri aldandığını düşünür ve diğerine saldırır.


E hal böyle olunca hem mevcut ilişkiler hem de yeni başlangıçlara dikkat etmek gerekir.

Tabii ben bunları saydım diye rica ederim yine karalar bağlanmasın. Venüs balıktayken tüm ilişkiler yumuşayacaktır. Kalplerimiz yumuşayacaktır. Hatta Venüs Balık’tan çıktığında yeni başlayan ilişki hala devam ediyorsa derinden bir bağ kurulmuş demektir.


2 Şubat Pazar günü de enteresan bir gün Venüs için önce değişim/dönüşüm gezegeni Pluto ardından ciddiyetten sorumlu bakan Satürn ile olumlu açılar yapacak. İşte bu iki gün bence gayet güzel… mevcut ilişkiler bir üst seviyeye taşınabilir. Daha derin ve sağlam hale gelebilirler.


Bir ilişkiniz var ise bu romantik bir dönem geçirmek için şahane bir fırsat. Sadece kendinizi onun her istediğini yapmak için parçalarken bulmamaya gayret edin. Balık burcunun saçını süpürge etme enerjisinden hem kendinizi hem ilişkinizi korursanız her şey süper gidecektir. Bir de bu dönemde özellikle fazla hassas davranmalar ve alınganlıklardan kaçınmak ilişkiyi kurtarır unutmayın

Uyarıları dikkati almak kaydıyla bu güzel zamanı en iyi şekilde değerlendirin derim. Atın kendinizi sokağa valla ben atıcam, kimseler tutmasın beni artık!!!


Koçlar


Koç Burcu yumuşacık balık enerjisinden pek hoşlanmaz. Çok güven duymalısınız ki bir şeyler olsun…Venüs Balık burcunda sizin daha farkında olmadığınız duygulara veya aşklara delalet eder. Muhtemel eski aşklardan biriyle yeniden bir araya gelebilir veya ödeşip konuyu tamamen kapatabilirsiniz. Yada daha enteresanı gizli kapaklı bir ilişkiye adım atmanız mümkün! Balık burcundaki Venüs ortalığı bulandırıp kafanıza girebilir. Aman diim heyecanlı falan olabilir ama karma var kimsenin aşkını kapmayın. Hem başkasının yatağından gelen başkasının yatağına gider 😉


Boğalar


Dostlar bu dönemde sizin kapınızı çoook aşındırırlar. Aşkından perişan dostlara bir omuz verme zamanı… Bu arada dostlarla gruplar halinde sosyalleşme artacaktır. Yeni dostlar edinmeniz de kuvvetle muhtemel. Amaa işte beklenen an geldi sevgili Boğa, işte bu sosyalleşme zamanlarını birlikte geçirdiğiniz bir dost, bir bakmışsınız sevgiliye dönmüş bu dönemde 😊))


İkizler


Valla sevgili İkizler, oldukça görünür olduğunuz bir dönemdesiniz. Sosyal statünüzle ilgili konular, kariyer konularında öne çıkacağınız bir bu zamanı iyi kullanmak için hem çok çalışıp hem de rahat, sevimli tavırlarla yöneticilerinizi etkilemenizi öneririm. Venüs size bir terfi, maaş artışı extra bir kazanç getirebilir. Aşk ta ne var derseniz; mevcut ilişki seviye atlayabilir, işte nişanlıysa evlenebilir, bir evlilik teklifi gelebilir, aynı eve çıkabilir. Neticede ciddileşebilir.


Yengeçler


Kalın kabuğunuzun içindeki yumuşak karnınızı ortaya koyabilmeniz için bir fırsatınız var sevgili yengeçler. Yeni insanlar tanıma zamanı! Balık burcundaki Venüs derin duygularınızı paylaşabilmeniz için size yardımcı olabilir. Yabancı kültürlerden, farklı şehirlere veya ülkelere yaptığınız seyahatler esnasında aşk fırsatları doğabilir. Acaba bir seyahate mi çıksanız sevgili yengeç, aşk yoluna😉 söylemem gerek, pek de alışık olmadığınız bir tip çıkabilir, ama yine de denenebilir.


Aslanlar


Her ne kadar koskocaman egolarıyla tanınsalar da Aslanlar romantik yaratıklar. Ama Venüs’ün bu hareketinden romantizm den çok tutku, şehvet duygularınız kabarabilir. İlişkilerde bir derinlik, tensel temas kısmında bir artış beklenir. Küçük flörtler, yemeğe çıkmalar sadece basit eylemler olarak kalmayabilir. İlişkiler hızla derinleşebilir. Bir de daha keyifli bir yönü ise mal paylaşımı, miras veya krediler gibi çözülmesi gereken finansal konulardan gelecek para olabilir.


Başaklar


Wow şansa bak Venüs kendi yönettiği 7. Evinizde, ilişkiler evi. Venüs zıt burcunuzdayken, ikili ilişkiler ana konunuz haline gelir. Hem iş ortakları hem de duygusal ilişki içinde olduğunuz sevgiliniz le ilişkileriniz gelişecek demektir. Mevcut ilişkinin daha iyiye gitmesi için yapılan çalışmalar çok işe yarar. Ayrıca yeni başlayacak ilişkiler de verimli olacaktır. Biraz eleştirel tarafınızı, detaycılığınızı Balık burcunun yumuşaklığıyla bastırmayı deneyebilirsiniz.


Teraziler


İş arkadaşlarınızın yolunuzu gözlediği bir zamandasınız. Sevimli olmaya çalışmasanız da size karşı iyi duygular besleyeceklerdir. Durumu kullanabilirsiniz bile. Ayrıca iş yerinden bir aşk çıkma olasılığını da göz ardı edemeyiz 😊 Kendi kendinizi sevmenin tam zamanı. Şımartın kendinizi. Aynı zamanda günlük rutininiz düzenlemek, spora daha sağlıklı bir yaşama başlamak için karar ve adım atmak için son derece olumlu bir zamandasınız.


Akrepler


Wuhuuu Akrepler, Venüs haritanızın romantizm den sorumlu bakanlığı 5. Evinizden geçerken aşk kapıyı çalmak için zaman kaybetmeyecektir. Venüs bu alanda olmaktan çok keyif alır. Balık burcunun yumuşaklığı etrafınıza ördüğünüz kalın duvarları indirmenizi sağlayabilir. Duygular taştığından flört etmek kolaylaşacaktır. Kendinizi duygusal olarak ortaya koymanız kolaylaşacak. İçinizdeki sevgiyi gösterebileceğiniz fırsatlarınız olacak. Kendinize güveniniz de artıyor. Çekiciliğiniz de tavan. Sonunda aşk kapıyı çalıyor. Yeni bir hobiye başlamak da iyi olabilir. Çocukları olanlar için onlarla geçirilecek keyifli zamanlara da işaret edebilir.


Yaylar


Venüs size biraz ailenize vakit ayırmanız, biraz dinlenmeniz için fırsat veriyor. Geçmişinize bir yolculuk yapma zamanı. Bu şekilde durmak, 3 hafta sonra Venüs Koç burcuna geçtiğinde yaşayacağınız hareketli zamana sizi hazırlayacak. İlişkiniz var ise ailenizle de tanıştırmanız için iyi bir zaman olabilir.


Oğlaklar


Fazlasıyla sert geçen bir zamandasınız. Zaten ciddi karakteriniz havadaki ciddi havadan daha da etkilendi. Bir nevi demir leydi/adam ruh haliyle hareket etmeye alıştınız ama en azından artık bir miktar iletişim tarafında yumuşama zamanı. Networking için süper bir zaman.


Kovalar


Sevgili Kova, sizi bağlanma sorununu icat eden burç olarak tanımlayabiliriz. Her ne kadar mantık çerçevesinde olaylara bakıyorsanız da bu 3 hafta bu bakışı biraz daha duygusal boyuta çekme imkanınız olabileceğini söyleyebilirim. Farkındalığınız artabilir. Kazancınız bu dönemde beklediğinizden yüksek olabilir. Ama yine de harcamalara dikkat etmek iyi olacak gibi.


Balıklar


Oh Venüs burcunuzda kendinizi harika hissedeceğiniz bir zaman! Çekiciliğiniz artıyor. Hayatınıza daha fazla aşk çekmenin tam zamanı. Gözler üzerinizde ne diyelim😊 herkesle kontak haline geçebilir. Kendinizi sevgiyle ifade edebilirsiniz. Önümüzdeki 3 haftayı kendinizi şımartmak için kullanın. Hatta diğerleri de sizi şımartmak için ellerinden geleni yapacaklar muhtemel, hediyelere iltifatlara açık olun yeter.

1,006 views0 comments

Recent Posts

See All

Commenti


bottom of page